Фалшива новина от България е в топ 5 в Европа. Проучването,

...
Фалшива новина от България е в топ 5 в Европа.
Проучването,
Коментари Харесай

Прочухме се! BG фалшива новина влезе в топ 5 на Европа

Фалшива вест от България е в топ 5 в Европа.

Проучването, направено от Европейската обсерватория за цифрови медии демонстрира, че тематиката COVID-19 е подложена на най-вече дезинформация. Топ историите най-често съдържат подправени документи с логата на СЗО, фондация " Гейтс ", както и богат снимков и видео материал.

Фалшивата вест, че основният държавен здравен контрольор Ангел Кунчев е починал след трета доза ваксина попада в топ 5 в ранглиста на Европейската обсерватория за цифрови медии.

В началото на ноември Кунчев трябваше да опровергава информацията за гибелта си във Facebook. " Не съм в болница, още по-малко пък съм интубиран, освен това - имам нахалството да не съм и починал! ", написа тогава той, написа standartnews.com.

" Фалшива вест номер 1 " идва от Полша , където е публикувана измислена история за 22-ма полски бойци, убити на границата с Беларус.

В Нидерландия пък е пуснат слух за убити от полицията протестиращи в Хага против ограниченията за COVID-19.

Във Франция известност набира подправена вест за петкратно нарастване на броя на футболисти с съдбовни сърдечни болести поради имунизациите.

В Ирландия най-фрапантният образец е за публични писма, които дават право на неимунизирани да посещават близки и другари в болница.

Вирусното разпространяване на сходни вести специалистът по цифров маркетинг Георги Малчев изяснява по този начин:

" Емоциите ни отключват дейностите ни, а дейностите ни са това, което зарежда обществените мрежи, а те поставят най-голям етикет на споделяния и мнения. С всяко ваше шерване и коментиране вие казвате на логаритмите това е забавно и те го ускоряват ".

Проучванията демонстрират, че през ноември Австрия е лишила водачеството на Италия и Франция във връзка с подправените вести. Видео на церемониал на футболни почитатели, снимано през 2019 година, е показано като митинг против нови ограничения против неимунизираните. При друга сходна вест с адрес Виена е употребена фотография направена през 1991 година в Русия на митинг против Горбачов.
Източник: marica.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР