Фаб Файв записа десета победа от началото на сезона в

...

Фаб Файв с десета победа в ББЛ А група

Фаб Файв записа десета победа от началото на сезона в район Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна довечера в столичната зала „ Триадица “, отборът надделя Волтрон със 114:95, оставяйки го без триумф досега.

Двубоят стартира много оспорвано. Фаб Файв имаше преимущество през множеството време на първата част, без обаче да натрупа по-солидна преднина и след 10 минути игра противникът му обърна за 22:19. Малко след подновяването на играта символичните домакини означиха 11 безответни точки и си върнаха водачеството, като на почивката бяха напред с 45:41.

След относително равностойни начални минути на второто полувреме, Фаб Файв взе самодейността и откакто означи внушителните 42 точки единствено в третата част, след края й се откъсна с 87:65. Високата ефикасност се резервира в оставащото време, освен това и от двата отбора, само че Волтрон по този начин и не съумя да заплаши съществено преднината на съперника си и претърпя загуба №16.

Георги Христов бе най-резултатен за спечелилите с 23 точки. Георги Кръстев записа 20 точки и 13 битки, с 18 и 8 битки е Георги Бошнаков, Георги Митровски има 17, Денис Петков вкара 11, с по 10 са Стефан Янев (9 битки и 10 асистенции) и Камен Атанасов.

За Волтрон Борис Войков се регистрира с 18 точки и 7 битки, само че направи и 7 неточности. Стоян Кайнаров осъществя 15 точки, 14 означи Алекс Атанасов, с 11 са Денислав Иванов и Янко Минков, а 10 добави Максим Лезгинов (7 борби).