Европейският шампион Италия няма да играе на Световното първенство в

...

Северна Македония шокира и изхвърли европейския шампион Италия от Световното

Европейският първенец Италия няма да играе на Световното състезание в Катар. Италианците изгубиха с 0:1 вкъщи от Северна Македония в полуфинален плейоф за класиране на Катар.

Италия по този начин и не съумя да вкара цялостен мач, а македонците го направиха в последните секунди с гол на Александър Трайковски, който с прекрасен удар от отдалеченост не остави шансове на Донарума във втората минута от добавеното време.

Така Италия за втори подред път няма да играе на Световно състезание. Скуадрата не се класира и за Мондиала през 2018-а година.

В борба за място в Катар Северна Македония ще срещне Португалия, която победи с 3:1 Турция като хазаин.

В 15-та минута Отавио откри резултата, Диого Жота в 42-та удвои.

В 65-та минута Бурак Йълмъз понижи, а в 83-та минута още веднъж Йълмъз имаше късмет и да изравни, само че пропусна дузпа.

В края на дуела Матеус Нунес оформи крайното 3:1.

В третия бараж Уелс победи с 2:1 Австрия.

В 25-та минута Гарет Бейл откри, а в 51-та минута още веднъж той удвои.

В 65-та минута Бен Дейвис си означи автогол, само че австрийците не съумяха да стигнат до продължения и отпаднаха.

Уелс чака спечелилия от баража сред Шотландия и Украйна, който ще се играе през юни.

В момента се играят продължения на Швеция - Чехия.
Източник: trafficnews.bg