БГНЕС: Новини от България и Света
Европейският прокурор Лаура Кьовеши откри новия офис на Европейската прокуратура, до момента в който изпълняващият длъжността основен прокурор Борислав Сарафов е в отпуска.
На церемонията участва правосъдният министър Георги Георгиев.
Поканен за церемонията беше и основният прокурор Борислав Сарафов. Но както стана ясно, той е имал задължения, по думите на правосъдния министър Георги Георгиев. От прокуратурата пък обясниха пред БНР, че през вчерашния ден и през днешния ден, а точно дните, в които Лаура Кьовеши в България, Сарафов е бил в отпуск.
Самата Кьовеши не приказва пред публицисти през днешния ден, а правосъдният министър беше много сбит и заяви, че е обсъждана процедурата за избор на нов европейски прокурор от България. Европейската прокуратура в профил и води дисциплинарно произвеждане против европрокурорката Теодора Георгиева.
Новият офис на Европейската прокуратура ще се обитава в някогашната централа на Движение за права и свободи на бул. „ Александър Стамболийски “. Тя бе предоставена с решение на Министерски съвет. І БГНЕС




