Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за

...

Сестри Стоеви се класираха за полуфиналите в Глазгоу

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за полуфиналите на двойки дами на интернационалния шампионат по бадминтон от сериите Супер 100 в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 75 хиляди $. Хасковлийките, които са номер 1 в главната скица, победиха седмите сложени Клоуи Бърч и Лорън Смит (Англия) с 21:18, 21:11 за 42 минути.

В първия гейм играта беше много равностойна, а сестри Стоева завоюваха четири следващи точки в края и по този начин поведоха в резултата. Във втората част българките натрупаха преднина още от началото и без проблеми завършиха дуела. В спор за място на финала по-късно през днешния ден Габриела Стоева и Стефани Стоева ще играят против четвъртите в схемата Делфин Делрю и Леа Палермо от Франция./Марица

Източник: marica.bg