Европа не се стреми към постигане на конвенционална победа над

...
Европа не се стреми към постигане на конвенционална победа над
Коментари Харесай

Радев формулира абсурдна цел на Европа, за да обоснове своята позиция за капитулация на Украйна

Европа не се стреми към " реализиране на стандартна победа над нуклеарна мощ ". Радев формулира неуместна " цел " на Европа, с цел да обоснове своята позиция за нуждата от капитулация на Украйна и примиряване от страна на Европа с експанзията на Кремъл, чиято цел е унищожаването на самостоятелната украинска страна.

Преди всичко, Европа не е във война с Русия, с цел да се стреми към каквато и да е победа над нея - в това число стандартна. Европа активизира своите отбранителни качества и оказва финансова, политическа и материално-техническа помощ на Украйна, тъй като чудесно схваща логиката на експанзията: след възможното проваляне на Украйна, Кремъл ще направи идващите стъпки, декларирани в прословутия меморандум от декември 2021 година - връщане на геополитическото статукво от Ялта, ново подчиняване на Източна Европа и практическо нулиране на Европа като стратегически фактор. Затова Европа оказва помощ на Украйна, само че не взе участие във войната с Русия.

Второ - като директно разследване на обстоятелството, че Европа не е участник във войната: договаряния сред Европа и Кремъл може да има само в случай че Европа е в ролята на медиатор. Украйна дефинира своите национални ползи в отговор на експанзията и никой не може да договаря с Кремъл вместо Украйна. Всяка трета страна може да бъде единствено медиатор. Посредниците не се стремят към " стандартна победа над нуклеарна мощ " - те работят за усъвършенстване на непрекия разговор сред враждуващите страни. Опитите на администрацията на президента Тръмп да посредничи в спора от позиции, явно по-близки до тези на Кремъл, доведоха до практическа самоизолация на Вашингтон в преговорния развой.

Трето, удобното парламентарно болшинство и капацитета за на практика еднолично взимане на решения от страна на Радев като политически водач и министър председател, към този момент водят - и все по-често ще водят до слагане знак на тъждество сред неговите персонални позиции и интепретации на съществени национални и интернационалните проблеми, и дълготрайния български народен интерес. Такава е логиката на политическото посланичество - този който има болшинство, ръководи, в това число и външната политика на страната. Затова е извънредно значимо да се активизират законните функционалности на опозицията и публичното мнение като поправки на формалната държавна политика. Никой от нас не може да си разреши да мълчи и да следи. В една демократична система няма единоначалие, козируване и послушание. От всички нас зависи качеството на обществения спор, което способства за основаване на рамката, в която се упражнява властта - включително и във външната политика.

----

Текстът е от на Огнян Минчев, откъдето го публикуваме с негово единодушие. Заглавието и подзаглавието са на редакцията.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР