Евродепутатите приеха доклад, в който настояват напредъкът на преговорите със

...
Евродепутатите приеха доклад, в който настояват напредъкът на преговорите със
Коментари Харесай

ЕП постави условие на Белград, за да започнат преговорите за членство в ЕС

Евродепутатите одобриха отчет, в който упорстват напредъкът на договарянията със Сърбия да бъде привързан с нейното присъединение към глобите на Европейски Съюз против Русия и реализирането на забележителен напредък във връзка с промените за върховенството на закона и главните права, съобщи БНР.

Евродепутатите показват безпокойствие от спада на публичната поддръжка за участието на страната в Общността, което, съгласно тях, е резултат от продължаващата отдавна антиевропейска и проруска политическа изразителност, популяризирана от следените от страната медии и от публични лица.

Според тях това е резултат и от големия крах на държавното управление да завърши с предишното на Сърбия. Те упорстват Европейски Съюз да премисли мащаба на финансовата помощ за страната, в случай че продължава поддръжката за антидемократичната политика и приканват Еврокомисията да подсигурява, че всички разноски на Общността са в синхрон с нейните стратегически цели и ползи.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР