Евертън продължава да разочарова привържениците си, като този път допусна

...

Нова издънка на Евертън

Евертън продължава да разочарова последователите си, като този път позволи домакинска загуба от Бърнли с 0:1. Единственото попадение в срещата бе дело на Джеф Хендрик, който приключи превъзходна офанзива в 21-ата минута.

Така тимът на Шон Дайч продължи превъзходния си старт на сезона и сега е шести в класирането, на точка зад Арсенал и Челси. Това е най-хубавото начало в историята на отбора във Висшата лига, откакто към този момент бяха извоювани осем точки при гостувания, което е повече от целия минал сезон.

След като се оправи с ранен напън на “карамелите”, Бърнли поведе след офанзива, в която играчите на гостите си подадоха 24 следващи подавания. Стивън Уорд навлезе в наказателното поле и откри Хедрик, който излъга Шнайдерлинг и прати топката в мрежата.

Отборът на Роналд Куман имаше положения през първата част, само че след почивката не съумя да сътвори съвсем нищо. Евертън позволи четвърта загуба в последните си пет турнирни срещи и е доста покрай зоната на изпадащите.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Премиър лийг 7 кръг, неделя 1 октомври  Евертън 0:1краен резулат  Бърнли