Етър“ взе първа точка при гостуване в Разград, като завърши

...

Етър с първа точка в Разград, цял мач игра с човек по-малко

„ Етър “ взе първа точка при посещение в Разград, като приключи 1:1 против дублиращия отбор на „ Лудогорец “. Великотърновци играха 83 минути с човек по-малко, откакто Валери Христов бе отхвърлен още първоначално. Реферът Васил Минев сподели три жълти и един червен картон на етърци против нито един за домакините. Преследвачът „ Крумовград “ също приключи 1:1 със „ Созопол “ и преднината остава 9 точки.

Началото бе положително за „ виолетовите “, които още в 5-ата минута можеха да открият. След центриране от фланга Мартин Тошев стреля рисково до гредата. Две минути по-късно обаче „ Етър “ остана с човек по-малко. Валери Христов опита шпагат против откъсващ се съперник и получи много преувеличен червен картон, откакто първо игра с топката. Това наложи гостите да заиграят със скица 4-4-1, като напред остана само Мартин Тошев.

Последва дълъг интервал без рискове пред двете порти, като лудогорци с числено предимство придвижиха играта напред. В последните 10 минути преди почивката обаче „ Етър “ имаше три чисти благоприятни условия. Първо Крум Стоянов насочи удар от 17 метра, който бе избавен от вратаря. После Мартин Моран откри Мартин Тошев и той с глава стреля на метър от гредата. В 40-ата минута пък Христо Митев центрира отляво и още веднъж Тошев насочи удар от въздуха, само че топката мина около рамката.

В 62-ата минута етърци поведоха – Евгений Илиев центрира и от десетина метра Крум Стоянов прати топката в мрежата за 0:1. Само след шест минути обаче домакините стигнаха до дузпа, откакто вратарят Славков събори противник и от бялата точка резултатът бе подравнен от Цветослав Петров – 1:1.

Макар и с човек по-малко, до самия край етърци натискаха крепко в търсене на надвит гол, само че домакините удържаха точката.

„ Етър ”: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Христо Митев, Олег Димитров (77 Георги Александров), Мартин Моран (86 Здравко Илиев), Емануил Личев (77 Янко Ангелов), Крум Стоянов, Евгений Илиев (63 Хавиер Бетегон), Мартин Тошев.
Източник: darik.bg