Президентите на Русия и на Китай Владимир Путин и Си

...
Президентите на Русия и на Китай Владимир Путин и Си
Коментари Харесай

Путин пред Си Дзинпин: Руско-китайското партньорство и стратегическо взаимодействие са образцови

Президентите на Русия и на Китай Владимир Путин и Си Дзинпин организираха видеоконферентен диалог, предадоха международните организации.

 

„ Всеобхватното руско-китайско партньорство и стратегическо взаимоотношение са образцови “, съобщи Путин по време на диалога с китайския си сътрудник Си Дзинпин, оповестява ТАСС.

Той напомни, че тази година страните означават 25-годишнината от Договора за добросъседство, другарство и съдействие, който е основополагащ за техните връзки.

 

„ По-нататъшното му използване безспорно дава отговор на фундаменталните ползи на народите на двете страни, способства за подсилване на всестранното, в действителност всеобхватно съдействие сред Русия и Китай и, най-важното, усъвършенства благосъстоянието на нашите жители “, акцентира президентът, твърдейки сътрудника си в твърдата си поддръжка за всички взаимни старания за обезпечаване на суверенитета и сигурността на двете страни, техния социално-икономически разцвет и правото им да избират личен път на развиване.

 

Сътрудничеството сред Москва и Пекин стабилизира обстановката на интернационалната сцена, подчертал съветският президент, предава РИА Новости.

„ Готови сме да продължим най-тясната съгласуваност по световни и районни въпроси, както двустранно, по този начин и във всички многостранни конгреси: Организация на обединените нации, БРИКС, Шанхайската организация за съдействие и други, където руско-китайският тандем играе основна роля в доста връзки “, изтъкнал Путин.

 

Путин поздравил китайския водач с Китайската Нова година.

„ За руско-китайските връзки може умерено да се каже, че всяко време на годината е пролет. Бих желал да потвърдя твърдата си поддръжка за взаимните ни старания за гарантиране на суверенитета и сигурността на нашите две страни, техния социално-икономически разцвет и правото им да избират собствен личен път на развиване “, декларирал Владимир Путин.


От своя страна Си Дзинпин призовал за създаването на нов, упорит проект за развиване на връзките сред двете страни.

„ Двустранното комерсиално съдействие се развива динамично и устойчиво, а съдействието в нови области напредва сполучливо “, подчертал президентът на Китай.

 

Си Дзинпин взе участие в диалога от Голямата зала на народа в Пекин, където се намира китайският парламент, оповестява ТАСС.

 

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР