Етър (Велико Търново) завърши 1:1 с гостуващия Черно море на

...

Спорна засада спря Черно море за трите точки във Велико Търново

Етър (Велико Търново) приключи 1:1 с гостуващия Черно море на стадион " Ивайло " в среща от четвъртия кръг на Първа лига. Даниел Младенов (10) откри резултата в своя мач №200 в елита, а Патрик Андраде (51) изравни. Попадение на Ради Василев от гостите бе анулирано поради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя, заяви Блиц.

През първата част няма кой знае какъв брой състояние пред двете порти, откакто битката се водеше най-вече в центъра на терена. Все отново " виолетовите " поведоха с първата си по-сериозна офанзива още в 10-ата минута, когато играещият мач №200 в елита  Даниел Младенов бе изведен от задна позиция след неудачен удар на Флорент Боджадж и вкара за 1:0.   В 26-ата минута Димо Атанасов насочи удар от далечна отдалеченост, само че той мина над вратата. До края на полувремето слаби удари записаха Жоржиньо и Н`Донгала от фаул, а Хрсито Иванов улови мощен шут на Патрик Андраде.

След почивката гостите стартираха по-активно и в 51-ата минута изравниха.  Фенуш проби по лявото крило и върна топката до границата на наказателното поле, откъдето Патрик Андраде с прекрасен шут по земята я прати в долния десен ъгъл на вратата на Етър за 1:1 . Шест минути по-късно гол на Ради Василев от гостите бе анулиран поради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя. В 63-ата минута Иван Стоянов от домакините насочи слаб удар от фаул в стената. До края на мача слаби удари записаха Иван Стоянов от домакините и Ради Василев от гостите.

Етър - Черно море 1:1
1:0 Даниел Младенов (10), 1:1 Патрик Андраде (51)
Източник: petel.bg