Етър“ направи 1:1 с Литекс“ като гост в Ловеч в

...

Етър и Литекс врътнаха равен в контрола

„ Етър “ направи 1:1 с „ Литекс “ като посетител в Ловеч в последната си контрола от подготовката, като водеше до 80-ата минута. Първата част бе равностойна и без доста положения пред вратите, с лек игрови превес на етърци. Реферът отсъди по едвам дузпа за двата тима. В 25-ата минута Кольо Станев събори противник в пеналта и последва углавен удар. Новият вратар на етърци Мартин Величков обаче ослепително избави удара на домакините.

В 40-ата минута Владислав Найденов навлезе в наказателното поле и бе съборен от Сулиман Абдулганию и право на дузпа получиха и „ болярите “. Мартин Тошев със мощен неспасяем удар в горния ляв ъгъл откри резултата – 0:1. Втората част бе по-динамична, със обстановки и пред двете порти. Николай Янков можеше да удвои резултата за „ болярите “, само че топката срещна гредата на ловешката врата. Десет минути директни края след центриране от корнер „ Литекс “ измъкна крайното 1:1.

„ Етър “:  Мартин Величков, Мартин Николов, Георги Александров, Георги Ангелов, Илкер Будинов, Кольо Станев, Николай Янков, Янко Ангелов, Владислав Найденов, Димо Бакалов, Мартин Тошев (Дамян Христов, Ангел Мартинов, Мариян Иванов, Георги Иванов, Росен Върбишки, Мартин Моран, Ивайло Димитров, Пламен Димов, Шано Буколда, Хавиер Бетегон, Денислав Ангелов).
Източник: novsport.com