Елена Йончева вече е с обвинение, разбра Novini.bg от свои

...
Елена Йончева вече е с обвинение, разбра Novini.bg от свои
Коментари Харесай

Прокуратурата повдигна обвинение на Елена Йончева за пране на пари

Елена Йончева към този момент е с обвиняване, разбра Novini.bg от свои източници. Депутатката от левицата най-вероятно ще дава отговор пред Темида за пране на пари.

През ноември основният прокурор Сотир Цацаров изиска имунитета на общо шестима народни представители, измежду които бяха Елена Йончева и Веселин Марешки.

Йончева се разследваше за пране на пари в изключително огромни размери и по-точно за осъществени финансови интервенции с парични средства, присвоени от банкрутиралата банка КТБ. Разследването се води от Специализираната прокуратура и стартира след сигнал от депутати. Според проверяващите парите били прикривани посредством офшорна компания с комерсиалното название „ Далий Трейдинг Лимитид”.

Засега от Специализираната прокуратура отхвърлят информация по случая.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР