Елче победи Селта с минималното 1:0 в мач от осмия

...

Елче стигна до минимален успех над Селта след драма в края

Елче победи Селта с минималното 1:0 в мач от осмия кръг на Ла Лига. Домакините стигнаха до триумфа с гол при започване на второто полувреме посредством Дарио Бенедето, а попадение на гостите бе анулирано в добавеното време на дуела.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което нямаше доста чисти голови състояние. Все отново Елче имаше преимущество във владението на топката, само че домакините не съумяха да застрашат съществено вратата на противника.

В 49-ата минута Елче откри резултата. Фидел съумя да продължи към Дарио Бенедето след безредие в наказателното поле, след което нападателят с изстрел в горния ляв ъгъл осъществя.

Малко преди края на дуела още веднъж Дарио Бенедето бе покрай второ попадение. Той получи топката в наказателното поле, след което стреля в средата, само че бранител на гостите превъзходно мазета.

Така се стигна до драмата в последната минута на постоянното време. Яго Аспас стигна първи до топката след последвал рикошет и осъществя, само че обстановката бе прегледана с Вар и голът не бе зачетен.

С успеха Елче се изкачи на 12-ата позиция с актив от девет точки, до момента в който Селта е 15-и с две по-малко.