Ел Ей Лейкърс записа десета победа от началото на сезона

...

Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс изведоха Лейкърс до победа над Кливланд

Ел Ей Лейкърс записа десета победа от началото на сезона в НБА, откакто се наложи със 121:115 като посетител на Кливланд.

Това бе 18-ти триумф за ЛеБрон Джеймс в 21 мача в кариерата му против един от някогашните му тимове. 206-сантиметровото крило, който израства наоколо до Кливланд, има 11 сезона за Кавалиърс, както и купата в НБА с тях през 2016 година

Антъни Дейвис поведе Лейкърс с 32 точки и 13 битки. Леброн Джеймс завърши с 22, 6 битки и 6 асистенции. Остин Рийвс се включи от пейката с 15 точки, 5 битки и 10 асистенции. Донован Мичъл бе най-резултатен за Кливланд с 22 точки, 5 битки и 6 асистенции. Джарет Алън финишира с 21 и 14 битки. Еван Мобли остана с 18 точки, 6 битки и 6 асистенции.

Гостите построиха задатък от 8 точки в последната четвърт, само че Кливланд откри сили и се приближи при 112:113 след панер на Еван Мобли. Последният пропусна от наказателната линия, а Леброн Джеймс се възползва и по-късно изведе Лейкърс до 117:112 малко повече от минута преди края. Джарет Алън бе прецизен за 115:117, само че отборът от Ел Ей постави точка на разногласието с 4 следващи сполучливи наказателни удара на Остин Рийвс.

Джоел Ембийд означи 35 точки, а Тайрийс Макси добави 28 за успеха на Филаделфия със 127:123 над Оклахома Сити Тъндър.

Ембийд запълни статистиката си с още 11 битки, 9 асистенции и 4 чадъра, само че имаше съществени компликации в това да опази новобранеца в състава на домакините Чет Холмгрен, който приключи с рекордните в кариерата си 33 точки. Битката сред двамата под кошовете въпреки всичко бе извоювана от по-опитния Ембийд в средата на третата четвърт, когато гостите от Филаделфия отвориха преднина от 13 точки и не позволиха да я изгубят до края.

Добро включване за 76-ърс, които са втори в Източната конференция направи и Тобайъс Харис, който приключи с 16 точки. За домакините от Оклахома, които пък са втори на Запад, 31 точки добави Шай-Гилджъс Алекзандър, а с 13 остана някогашният състезател на Филаделфия Айзея Джо.