Едмънтън Ойлърс задържаха късно рали от Ванкувър Кенъкс, за да

...

Едмънтън Ойлърс се придвижва към финала на Запад с победа в мач 7 във Ванкувър

Едмънтън Ойлърс задържаха късно рали от Ванкувър Кенъкс, с цел да отбележат победа с 3-2 в седмия мач от серията от втори кръг понеделник вечер във Ванкувър.

Ойлърс напредват, с цел да играят против Далас Старс на финала на Западната конференция. Първият мач е в четвъртък в Далас (630 CHED, Face-off Show от 16:30 ч., мач от 18:30 ч.).

Брет Кулак имаше страховит взор след дълъг реборд във втората минута на мача, само че Артур Силовс се намеси и обезверено избави. С 3:46 преди края на първия, Райън Маклауд беше оценен с двоен минор за висок резултат. Наказателното ликвидиране на Ойлърс беше мощно и имаше най-хубавия късмет, когато Конър Браун се откъсна без ръка. Силовс отклони китката на Браун, с цел да резервира резултата без гол, откакто Ойлърс имаха преимущество от 13-2 в ударите към вратата.