Единствената възможна формула за съставяне на кабинет е на разбирателство

...
Единствената възможна формула за съставяне на кабинет е на разбирателство
Коментари Харесай

Димитър Ганев: Кабинет без ярки партийни лица, подкрепен от ГЕРБ и ПП, е единственият вариант

Единствената допустима формула за сформиране на кабинет е на съгласие сред първите две обединения. Алтернативата на това са нови избори. Изключвам опция за хартиена коалиция, тъй като Българска социалистическа партия изостри позициите си за участието ни в еврозоната, помощта за Украйна, това ги прави неприемливи сътрудници за първите две обединения. Кабинет без ярки партийни лица, подсилен от ГЕРБ и Политическа партия е единственият вид. Това сподели политологът от " Тренд " Димитър Ганев пред " Нова нюз ".

По думите му коалиция сред ГЕРБ и Движение за права и свободи няма по какъв начин да има - не им стигат мандатите, даже да се прибави Има Такъв Народ. " Вероятно до няколко седмици ще има постоянен кабинет - като чуем главните позиции след договарянията сред първите две обединения. Борисов е дал формулата за ръководство на страната още преди изборите - ключът се крие в ПП-ДБ, дали ще одобряват офертата на ГЕРБ за взаимен кабинет. От тези избори завоюва най-вече " Възраждане " - растежът на тяхната поддръжка е най-голям и има запас да пораства още. Вотът им е многопластов, не е единствено проруски, а по-скоро антисистемен. Костадинов съумява да активизира националистическото поле ", разяснява той. И посочи, че 50% от гласувалите за Има Такъв Народ са на възраст сред 18 и 40 година

Според него пакт за съдействие сред първите две партии може да съдържа стеснен период на деяние и конкретена стратегия. " Не виждам какво ново ще е произлязло в политическото пространство на едни възможни избори след шест месеца да вземем за пример. Ако отидем на избори за 50-то Народно събрание, не виждам учредения да считаме, че ще има огромна смяна. В София възможностите на ГЕРБ при изискване, че се резервира обединението ПП-ДБ и те се обединят със " Спаси София ", са доста дребни. Трябва им известна фигура, с цел да ги извади от обстановката. Има консервативно-либерално разделяне, столиците се държат от либералите ", счита Ганев.


Инфо: NOVA

 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР