Един от граничарите е бил нападнат от мъж, който не

...
Един от граничарите е бил нападнат от мъж, който не
Коментари Харесай

Мигрант от Мароко прострелян при опит за нелегално влизане в Бълг...

Един от граничарите е бил атакуван от мъж, който не се е подчинил на полицейските разпоредби. След два предупредителни изстрела във въздуха, служителят на реда е създал трети изстрел и е ранил мигранта в рамото. Пострадалият е откаран в болница в Бургас. Състоянието му е устойчиво.

 

Директорът на „ Гранична полиция “ Антон Златанов съобщи, че служителят на реда е работил безусловно правомерно. По думите му, служителят е стрелял от самозащита, откакто мигрантът е траял да атакува отблизо разстояние.

Златанов посочи, че случаят е станал в региона на 61-62 гранична пирамида, сред Звездец и Малко Търново. Групата от 20 души е била засечена от екип на специфичните тактически дейности към „ Гранична полиция “. Мигрантите са се разпръснали. Повечето са се върнали в Турция. Четирима са останали на българска територия.

 

Трима от тях са били хванати без опозиция. Четвъртият е отказал да се съобщи и е атакувал служител на реда. Простреляният мъж е на 37 години. Всички арестувани са марокански жители. По случая са формирани четири бързи производства.

 

Златанов акцентира, че служителите на реда са оказали първа помощ на ранения мигрант. Те са го превързали и са го транспортирали до кола за спешна помощ. Според Златанов дейностите на граничарите са били съответни и законни. Той съобщи, че има намерение да награди екипа след привършване на следствието.

 

Случаят е докладван на управлението на Министерство на вътрешните работи. Според статистиката натискът по границата е намалял по отношение на минали години, само че не е липсващ изцяло.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР