Един от фаворитите на предстоящия Мондиал 2018 Франция победи Италия

...

Петлите показаха класа срещу експериментална Италия

Един от любимците на идния Мондиал 2018 Франция победи Италия с 3:1 в другарски мач, игран на " Алианц Ривиера " в Ница. Домакините поведоха още в 8-ата минута с гол на бранителя Самюел Юмтити, а в 29-ата Антоан Гризман се разписа от дузпа. Леонардо Бонучи понижи от близко в 36-ата минута, само че през второто полувреме Усман Дембеле направи 3:1 с доста красиво попадение.

Двубоят беше открит и забавен за наблюдение. Французите демонстрираха големия си капацитет в офанзива, а Италия на моменти се противопоставяше сполучливо. Трябва да се означи, че " Скуадра адзура " беше без много съществени футболисти.
За " петлите " това бе генерална подготовка преди началото на Мондиал 2018. Италианците пък търсят своя образ под управлението на новия селекционер Роберто Манчини.

Французите елементарно победиха Ирландия в предходната си инспекция, а през днешния ден измежду титулярите се завърнаха звездите Антоан Гризман и Пол Погба. Дидие Дешан заложи на схемата 4-3-3, като в предни позиции Гризман имаше поддръжката на Килиан Мбапе и Усман Дембеле, а тримата в средата на терена бяха Погба, Корентен Толисо и Н'Голо Канте.
La compo du soir
à 21h00 sur @TF1 #FRAITA #FiersdetreBleus pic.twitter.com/fk3sqMPc0s
— Equipe de France (@equipedefrance) 1 юни 2018 година Врататата на домакините пазеше капитанът Юго Лорис, а бранителите пред него бяха Бенжамен Павар, Адил Рами, Самюел Юмтити и Люка Ернандес.

Манчини също направи няколко промени спрямо дебюта си против Саудитска Арабия (2:1). От първата минута започнаха Федерико Киеза, Данило Д'Амброзио, Матия Калдара, Роландо Мандрагора и Доменико Берарди. Атаката се водеше от Марио Балотели, който възроди кариерата си точно в Ница. С капитанската лента излезе Леонардо Бонучи, който си партнираше в центъра на отбраната с младия Калдара. Освен него, за първи път с националния екип се появи и Мандрагора, а на вратата застана Салваторе Сиригу.
#Azzurri #FranceItaly

Here's #Mancini's XI for tonight's match against @FFF

#AllianzRiviera
21:00 CEST#VivoAzzurro pic.twitter.com/FA5TxiapHf
— Italy (@azzurri) 1 юни 2018 година В халфовата линия на гостите личаха имената на Жоржиньо и Лоренцо Пелегрини, а офанзивното трио се допълваше от Доменико Берарди.

След днешния мач двата отбора към този момент са се срещали общо 39 пъти, като Италия има 18 победи, равенствата са 10, а триумфите на Франция - 11. За последно преди дуела в Ница " петлите " и " адзурите " премериха сили в контрола в Бари през 2016 година, когато французите се постановиха с 3:1.
Двете федерации се бяха разбрали в дуела да се употребява системата VAR, а преди началния съдийски сигнал с минута безмълвие беше почетена паметта на някогашния френски национал и легенда на Ница Роже Пиантони.

Домакините взеха ранен задатък с помощта на централния бранител на Барселона Юмтити. Той направи добавка от близко, откакто преди този момент Сиригу отрази удара на Килиан Мбапе. Заслуга за попадението има и десният бек Павар, който по превъзходен метод центрира към Мбапе.
В идващите минути италианците позволиха много неточности, а статистиката регистрира 9 нарушавания в първия четвърт час, което ясно сподели, че и двата тима взимат мача насериозно.

Балотели имаше късмет да изравни, само че стреля над вратата. Малко по-късно гредата избави Скуадра адзура " след изстрел на Канте, а Мбапе с лекост финтира Бонучи и потърси далечния ъгъл, само че Сиригу мазета с крайник.
Et le but d'@AntoGriezmann!!!! Sur penalty! 2-0 #FRAITA pic.twitter.com/yRrIxt7E54
— Equipe de France (@equipedefrance) 1 юни 2018 година В 28-ата минута Люка Ернандес прекоси целия терен и беше арестуван в накзателното поле от Мандрагора. Реферът Антъни Тейлър уточни бялата точка, след което удостовери решението си благодарение на VAR. Съотборникът на Ернандес в Атлетико Мадрид Гризман шутира ниско в десния ъгъл и макар че Сиригу отгатна посоката, резултатът стана 2:0.

В 36-ата минута Балотели затрудни оптимално Лорис от директен свободен удар и топката отиде в краката на Бонучи, който умерено прати топката в мрежата и понижи на 1:2.
Leonardo Bonucci Goal vs France friendly 01/06/2018#franceitaly #FRAITA #france #italia #bonucci #griezmann #samuelumtiti pic.twitter.com/VOS4lLllLm
— Gizmo (@Gizmofilmz) 1 юни 2018 година Веднага след почивката Дембеле надбяга италианската отбрана и с мощен удар нацели напречната греда. В 52-ата минута красива френска композиция приключи с подаване на Погба към Толисо, само че той шутира в навън.

" Петлите " имаха обилие от благоприятни условия да показват бързината си. В 54-ата минута Гризман разтегли играта към Мбапе, само че неговият пас не откри свободен съотборник, макар че домакините имаха числено преимущество. Не след дълго Мбапе претендираше, че е бил фаулиран в наказателното поле, само че този път съдията си замълча.
Третият гол за Франция падна в 63-ата минута и беше най-красивият в мача. Топката малко щастливо се озова в Дембеле, само че последвалият удар на крилото на Барселона накара целия стадион да го приветства. Дембеле стреля фалцово и кълбото влетя тъкмо в сглобката - 3:1.

Марио Балотели подсети за себе си с рисков удар с глава, само че това бе една от дребното забавни обстановки пред вратата на Франция.
В последните двайсетина минути темпото на игра спадна. Многото смени доведоха до повече неточности, само че почитателите на " Алианц Ривиера " станаха очевидци на още няколко технични осъществявания.

Последното чисто състояние се откри пред резервата на домакините Флориан Товен, само че Салваторе Сиригу със сетни сили мазета в корнер.

ФРАНЦИЯ - ИТАЛИЯ 3:1 (2:1)