Двукратният MVP на Лигата Никола Йокич се превърна в центъра

...

Йокич с рекорден трипъл-дабъл при победа на Нъгетс над Тъндър

Двукратният MVP на Лигата Никола Йокич се трансформира в центъра с най-вече трипъл-дабъли в историята на НБА, откакто оказа помощ на своя отбор да победи Оклахома Сити Тъндър със 122:110 като посетител в мач от постоянния сезон.

Йокич записа 15 точки, 13 битки и 14 асистенции за своя 79-ти трипъл-дабъл, с което задмина достижението на именития Уилт Чембърлейн. Арън Гордън добави 27 точки за триумфа при близо 77 % пукотевица, Джамал Мъри вкара 24 точки, а Нъгетс стреляха при 53,6 % успеваемост. За Тъндър още веднъж над всички бе Шей Гилгъс-Алекзандър с 37 точки, а Лугенц Дорт се регистрира с 19 точки.

Шампионът Голдън Стейт Уориърс записа четвърто следващо проваляне след загуба със 129:130 при гостуването си на Орландо Меджик. Стеф Къри и компания имаха преднина от 16 точки в средата на третата част, само че позволиха поврат и по този метод остават без победа надалеч от вкъщи от началото на сезона. Къри наниза 39 точки (8 тройки) и добави 9 асистенции, а Клей Томпсън вкара 27 точки, само че пропусна пукотевица със сирената за триумфа. За Меджик седем играчи вкараха 12 и повече точки, като новакът Пауло Банчеро се регистрира с 22 точки и 8 битки, а Джейлън Съгс осъществя 26 точки, в това число девет в заключителните две минути.

" Когато имаш 3 победи и 6 загуби би трябвало да помислиш върху всички аспекти на играта, само че несъмнено имаме проблем в отбрана. Не се пазиме на нужното равнище ", разяснява Дреймънд Грийн след дуела. " Трудно е да спечелиш мач в НБА, когато дадеш на противника 46 фала ", добави треньорът Стив Кър. Дори когато водехме с 16, не се усещаше както би трябвало, тъй като непрекъснато им позволявахме да нападат коша и правехме фалове ", сподели още Кър. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg