Двете български двойки - Антоанета Костадинова/Кирил Киров и Мирослава Минчева/Самуил

...

България остана без финалисти в миска на пистолет на европейското първенство по спортна стрелба в Унгария

Двете български двойки - Антоанета Костадинова/Кирил Киров и Мирослава Минчева/Самуил Донков - останаха отвън първите осем в крайното нареждане в микса на револвер по време на европейското състезание по спортна пукотевица в Дьор, Унгария.

В конкуренцията от предпоследния ден на шампионата родните дуети завършиха с резултати от по 570 точки, които обаче не се оказаха задоволителни за попадане във финала на дисциплината. В последна сметка Костадинова и Киров финишираха на 14-а позиция, до момента в който Минчева и Донков останаха 16-и.

Утре, шампионата приключва с конкуренциите на трио револвери при мъжете и дамите, като България ще има участници и в двете надпревари.

При дамите в борбата за медалите ще влязат Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Адиел Илиева, до момента в който при мъжете ще се включат Самуил Донков, Кирил Киров и Николай Панов.