Две съдебни дела с обществен интерес ще гледа Софийският градски

...
Две съдебни дела с обществен интерес ще гледа Софийският градски
Коментари Харесай

Съдът гледа в петък мерките за неотклонение на Благомир Коцев, Никола Барбутов и Петър Рафаилов

Две правосъдни каузи с публичен интерес ще гледа Софийският градски съд в петък, 12 септември, съобщи кореспондент на БГНЕС.

Първо е делото против варненския кмет Благомир Коцев, който желае да бъде променена мярката му за неотклонение. Второто е също за изменение на мярка за неотклонение, настояването е импортирано от Петър Рафаилов и Никола Барбутов.

Благомир Коцев получи обвинявания за корупционни закононарушения и от два месеца е в ареста. Междувременно неговият заместител – Диян Иванов, към този момент някогашен зам.-кмет, отдръпна първичните си показания с претекста, че са дадени пред Антикорупционната комисия под напън. Два месеца след акцията на КПК във Варна Иванов още веднъж излезе с обява в обществените мрежи, в която изясни, че откакто е подал отхвърли и е изискал нов разпит в наличието на юрист и арбитър, никой от прокуратурата не го е потърсил.

През деня, както и вечерта Инициативата „ Правосъдие за всеки “ провежда следващи митинги в поддръжка на подсъдимите.

Бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов е упрекнат за присъединяване в проведена незаконна група, предложение на рушвет, и че в съучастничество с специалиста по публични поръчки Петър Рафаилов е предложил на кметовете на „Младост“ и „Люлин“ да им бъдат изпратени специалисти, които да ги поучават при правенето на документи за публичните поръчки с удобни за избрани компании условия.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР