Двама български борци се класираха на полуфиналите на Европейското първенство

...

Двама наши борци са на полуфиналите на Евро 2023

Двама български борци се класираха на полуфиналите на Европейското състезание по битка в Загреб.

В категория до 65 кг на свободния жанр Микяй Наим реализира две победи досега. На старта в категорията носителят на златния пояс „ Дан Колов “ от 2021-ва се наложи над Нино Лойтерт (Швейцария) с 10:3. А на четвъртфиналите се оправи с грузинеца Едеми Болквадзе – 6:2.

Така във вечерния сеанс, който стартира от 19 часа, представителят на димитровградската школа ще спори с румънеца Стефан Коман.

На полуфиналите е и Рамазан Рамазанов, сегашен притежател на златния пояс „ Дан Колов “. В категория до 70 кг дагестанецът с наш паспорт водеше с 11:4, а две минути преди края съумя да тушира Патрик Оленжин (Полша).

На Европейското състезание през 2022-ра състезателят на клуб Илия Павлов (Велико Търново) завоюва бронз.

За място на финала Рамазанов ще спори с украинеца Ихор Никифорук.

На крачка от полуфиналите остана Георги Вангелов.

В четвъртфинална борба при 57-килрограмовите състезателят на Юнак Локомотив (Русе) загуби с 4:5 от турчина Сюлейман Атли, повторен европейски първенец. Българинът губеше с 0:5, само че съумя да понижи изоставането до 4:5, а в последната секунда нападна, само че времето не му стигна.

Преди това петият от олимпийските игри Токио 2020 направи инфарктна среща с Манвил Киндърцан (Армения), който победи с 8:5, откакто направи поврат от пасив 2:5.

С шансове за репешаж е Михаил Георгиев (в категория до 79 кг), който на старта загуби от арменеца Арман Авагян с 1:5.

От шампионата отпадна Георги Димитров (категория до 97 кг) след 0:6 от Самуел Шерер (Швейцария).