Ливърпул победи с 4:2 у дома Тотнъм в 36-ия кръг

...

Ливърпул се наложи над Тотнъм в мач с шест гола

Ливърпул победи с 4:2 вкъщи Тотнъм в 36-ия кръг от Висшата лига. Така мърсисайдци отхвърлиха шпорите от място в четворката. Тотнъм има 60 точки, седем по-малко от четвъртия Астън Вила. Шпорите са играли и мач по-малко, само че до края остават единствено два кръга. Тимът на Юрген Клоп е трети със 78 точки, пет по-малко от водача.

Червените започнаха доста мощно дуела на „ Анфийлд “ и взеха стабилен задатък още преди почивката. В 16-ата минута Коуди Гакпо центрира към Мохамед Салах, който с глава откри резултата. Секунди преди края на първата част Андрю Робъртсън с добавка на празна врата направи 2:0.

В 50-ата минута Харви Елиът подаде за Гакпо и той направи резултата 3:0. Девет минути по-късно Елиът с отдалечен шут в горния ъгъл също означи в мрежата на Тотнъм. Той се възползва от асистенция на Салах. Така Салах стана първият състезател, който в три следващи сезона има най-малко 10 гола и най-малко 10 асистенции.

Лондончани върнаха един гол посредством резервата Ричарлисон в 72-ата минута. Само пет минути по-късно Хьон-мин Сон също вкара топката във вратата на Ливърпул за 4:2. Головете обаче пристигнаха прекомерно късно и.
Източник: flashnews.bg