Дузпата на Оли Макбърни в 13-ата минута на добавеното време

...

Оли Макбърни запази хладнокръвие от мястото, за да грабне точка на Шефилд Юнайтед

Дузпата на Оли Макбърни в 13-ата минута на добавеното време донесе тъждество 2-2 на Шефилд Юнайтед против Уест Хем в трагичен завършек на Брамал Лейн.

Чуковете изглеждаха, че са спечелили, когато ударът на Джеймс Уорд-Проус в 79-ата минута ги изведе напред, откакто първият гол на Максуел Корнет за клуба беше анулиран с дебютно изпитание на новоприетия на Блейдс Бен Бреретън Диас.

Но реферът Майкъл Солсбъри отсъди, че вратарят на Уест Хям Алфонс Ареола е фаулирал Макбърни в осмата минута на добавеното време и още пет минути по-късно, когато Ареола беше сменен от Лукаш Фабиански, нападателят на Блейдс невъзмутимо означи от 12 ярда да завоюва точка.

Шефът на Хамърс Дейвид Мойс беше гневен от решението, защото неговият тим загуби две точки, което щеше да ги накара да понижат разликата от четворката на Висшата лига.

Това беше кулминационната точка на цялостен с екшън завършек на мача, като Риан Брустър беше изпъден за Шефилд Юнайтед и Владимир Коуфал последва за Уест Хям в отд...