Дунав загуби от Етър с 1:2 в мач от 28-ия

...

Дунав загуби от Етър, затъна на последно място в групата

Дунав загуби от Етър с 1:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион " Ивайло " във Велико Търново. Единственото попадение за русенци бе дело на Исмаил Иса (73).

Поражението изпрати " драконите " на последното място в Група Б на втората осмица с актив от 22 точки.

Всичко най-интересно в мача се случи през второто полувреме. " Болярите " взеха решение изхода на дуела с две бързи попадения в рамките единствено на 3 минути, откакто Бадара (48) и Велко Батрович (52) пронизаха поредно русенската врата.

В 60-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен на стрелкова позиция, само че вратарят Христо Иванов парира удара му.

Победата на Етър можеше да бъде и по-убедителна, защото в 69-ата минута домакините вкараха още едно попадение, което обаче бе анулирано поради засада на Иван Стоянов, която несъществуваше.

В 73-ата минута Васил Шопов проби отдясно и Исмаил Иса засече във вратата за 2:1. Това бе втори гол във втори следващ мач за най-новото попълнение на Дунав.