Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изигра безобразен мач и завърши

...

Вратарят Славков спаси дубъла на Ботев от загуба срещу Добруджа

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) изигра възмутителен мач и приключи наедно 0:0 с Добруджа. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига се изигра на " Футболен комплекс Ботев 1912 ".

" Канарчетата " не демонстрираха предпочитание за победа и могат да се радват, че гостите не си потеглиха с трите точки. По този метод " жълто-черните " останаха покрай зоната на изпадащите, където е отборът на Добруджа.

Още през първата част гостите бяха по-дейният тим и на няколко пъти стигаха до положителни обстановки. Почти всички положения бяха след контраатаки, което очевидно затрудняваше " канарчетата ".

След почивката възможностите за отборът от Добрич бяха прекомерно доста, като единствено прелестните изяви на Християн Славков резервираха равенството. В 50-ата минута удар на Станчев от чиста позиция мина над вратата.

8 минути по-късно Никола Гелин получи в наказателното поле, завъртя се и стреля, само че в тялото на защитник. В заключителните 20 минути гостите имаха цялостен превес, а " канарчетата " бяха фенове на протичащото се на терена.

В 72-ата минута дълга топка мина зад защитата на Ботев и нападател насочи мощен удар, а Славков се намеси чудесно и мазета. 4 минути по-късно, след контраофанзива, двама нападатели на гостите останаха сами против защитник в наказателното поле, само че виолетовите се забавиха и ударът се отклони от бранител.

Най-фрапантните пропуски бяха в 79-ата минута. Първо след центриране отдясно топката се отклони в гредата на вратата на Ботев, след което последваха два удара от близко, като единствено феноменалните реакции на Славков резервираха нулевото тъждество.

В идващия кръг, който е финален за 2021 година, Ботев гостува на Левски (Лом). В класирането " канарчетата " са на 12-то място, само че единствено на три точки от зоната на изпадащите.

Ботев 2: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев, Станислав Работов (Мартин Христов 51 мин.), Мите Цикарски (Стефан Попов 71 мин.), Филип Филипов, Димитър Пройчев, Петър Вуцов, Благовест Данчев, Иван Василев (Юсейн Касов 71 мин.), Георги Трифонов (Никола Гелин 51 мин.)

Добруджа: Димитър Илиев, Иван Иванов, Kристиян Бешев, Мирослав Начев, Ивайло Минчев, Ахмед Адемов, Денислав Станчев, Мартин Максимов, Адриян Димитров, Том (Драгош Фирцулеску 33 мин.), Стефан Митев
Източник: trafficnews.bg