Доставките на дизел от Индия за Европа паднаха с 90% заради атаките над кораби в Червено море
Доставките на дизелово гориво от Индия за Европа през първите две седмици на февруари, съгласно Vortexa, са били приблизително 18 хиляди барела дневно, което е с 90% по-малко от цифрите за януари, оповестява Bloomberg. Основната причина за намалението са продължаващите офанзиви на хутите против кораби в Червено море.
Анализаторът на Sparta Commodities Джеймс Ноел-Бесвик разяснява, че Индия е избрала да изнася на Изток поради по-ниските разноски. Поради ескалацията в Червено море танкерите са принудени да заобикалят района през нос Добра вяра в Южна Африка, което усилва продължителността на доставките и тяхната цена, или да пресичат Суецкия канал „ с отчитане на всички опасности и извънредно висока застраховка против военни набези. "
През първите две седмици на февруари Индия не е внасяла дизелово гориво в Европейския съюз и е направила единствено една доставка до Обединеното кралство. Корабите Marlin Sicily и Marlin La Plata обаче неотдавна бяха натоварени с индийско гориво и се насочиха към Нидерландия.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




