Донякъде неочаквано отборът на РБ (Лайпциг) записа тежка загуба с

...

Лайпциг направи нова засечка навън и се сбогува с мечтата за титла

Донякъде ненадейно тимът на Република България (Лайпциг) записа тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Фрайбург и беше задминат от Байерн (Мюнхен) в класирането. Тимът от Източна Германия имаше положителни шансове да нападна върха, само че второто следващо проваляне на непознат терен може би поставя завършек на фантазиите, тъй като разликата към този момент е 11 точки. От своя страна Фрайбург беше в серия от четири следващи дуела без победа, само че през днешния ден не остави късмет на противника си и още при започване на второто полувреме си беше подсигурил триумфа.

Нилес Петерсен откри в 12-ата минута след чудесно включване на Кристиан Гюнтер, чийто удар беше избавен от Питър Гулачи, само че при добавката някогашният нападател на Байерн (Мюнхен) сподели майсторство - 1:0.

Второто попадение падна в последната минута на първата част, когато Лука Валдшмит осъществя дузпа. В 52-ата Майк Франтц приключи с глава далечно центриране и Фрайбург към този момент беше неосъществим.

A huge three points for Streich's @scfreiburg against Leipzig - you can see what it means #SCFRBL 3-0 pic.twitter.com/JMRPyzYitk
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) December 8, 2018
С тази победа домакините се отдалечиха на 6 точки от рисковата зона и ще изкарат по-спокойни празници. СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 14 кръг, събота 8 декември  Фрайбург 3:0краен резулат  Република България (Лайпциг)