Донорът е жена на 43 години от гр. София, изпаднала

...
Донорът е жена на 43 години от гр. София, изпаднала
Коментари Харесай

Жена получи шанс за „нов бъбрек" в УМБАЛ „Александровска“

Донорът е жена на 43 години от гр. София, изпаднала в мозъчна гибел, в резултат на мозъчна аневризма.

Единият бъбрек е трансплантиран в УМБАЛ " Александровска " на 64-годишна жена от гр. София с хронична бъбречна непълнота, която организира хемодиализно лекуване от две години. Избрана е с максимален % органна съгласуемост с донора от общо 9 поканени за оценка от листата на чакащи. Трансплантацията е осъществена от екипите на доцент Пламен Димитров и доцент Владислав Младенов в Клиниката по урология на лечебното заведение. Поради липса на подобаващ реципиент, вторият бъбрек не е трансплантиран.

След оперативната намеса трансплантираната жена се възвръща в Клиниката по анестезиология и интензивно лекуване на болничното заведение. Състоянието ѝ е устойчиво, с доста положителни витални индикатори и диуреза.

Екипът на УМБАЛ " Александровска " изрича откровени съболезнования на околните на умрялата жена и адмирира тяхното хуманно решение да дарят органите ѝ за спасяването на други човешки животи в най-трудния за тях миг!

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР