Докато на някои двойки им се казва, че са твърде

...
Докато на някои двойки им се казва, че са твърде
Коментари Харесай

Да родиш първото си дете на 72: една жена между копнежа да бъдеш майка и обществените дилеми

Докато на някои двойки им се споделя, че са прекомерно възрастни, с цел да имат деца, мъж и жена от Индия преодоляват възрастовите бариери и се радват на първото си дете след 70-тата си година, описват от .

През април 2016 година 72-годишната Далджиндер Каур ражда крепко бебе след подлагане на ин витро процедури в продължение на четири години дружно със брачна половинка си, Мохиндер Сингх Гил, който на 79 година става татко за първи път.
                             
on May 11, 2016 at 3:44am PDT

След като през 46-те години от брака си не съумява да има деца по натурален метод , двойката взема решение да потърси здравна помощ, виждайки телевизионна реклама за ин витро метода.

„ Бог чу молитвите ни. Сега чувствам живота си цялостен ”, споделя Далджиндер пред организация Франс Прес след раждането. „ Грижа се за бебето сама. Чувствам се толкоз цялостна с сила. Съпругът ми също е доста грижлив и ми оказва помощ с каквото може. “

Раждането минава безпроблемно, а дребният им наследник Арман е здрав, въпреки и с тегло от 2 кг .

„ Преди се усещах празна. Изпитвах толкоз доста самотност ” , споделя още Далджиндер за Франс Прес. „ Бях изгубила вяра в миналото да стана майка. “

След две години процедури и три опита тя съумява да зачене с яйцеклетка от донор, само че приемането на единодушие от лекарите се оказва сложна задача .

Регулацията на процедурите ин витро е друга в обособените страни, а в Индия към момента няма законови ограничавания. Финансираният от страната Индийски съвет за медицински изследвания обаче поучава да не се вграждат ембриони при дами над 50-годишна възраст , предава.

Водещият акушер и гинеколог доктор Камини Рао да вземем за пример споделя, че не би изпълнила процедурата върху Далджиндер. „ На възрастта на Каур тялото не може да се оправи с бременността “, споделя тя. „ И даже да се случи, какво ще бъде качеството ѝ на живот? Ще успее ли да се буди измежду нощ, с цел да сменя памперси? “
                             
on May 11, 2016 at 8:29pm PDT

„ Лекарите не могат да извършат ин витро лекуване за сметка на дете. Това дава подправена вяра на други двойки, които ще похарчат личните си пари за тази доста скъпа процедура. Кой има изгода от това с изключение на от лекаря? “, споделя още доктор Рао и отива даже по-далеч: „ Това дете ще остане сирак след няколко години. И има съществени опасности за майката - тя може да почине по време на бременността. Това, че можем да създадем нещо, не значи, че би трябвало да го създадем, единствено с цел да означаваме международни върхове. “

Според някои отзиви саморегулацията на лекарите е най-ефективна. Генералният шеф на Индийския съвет за медицински изследвания доктор Саумя Сваминатам твърди: „ Това са опитни практикуващи лекари. Не бива да разрешават този тип процедура. Те би трябвало да оферират съвещания на своите пациенти. “

Ембриологът Анураг Бишной, който е направил процедурата за Каур и нейния брачен партньор , споделя пред, че в началото не е бил податлив на това заради възрастта на Каур и нежния ѝ тип. Но когато медицинските проучвания демонстрират, че тя е здрава, той се съгласява.

„ За тях е миг на огромно благополучие “, споделя той. „ Особено тъй като брат ѝ също няма деца. Това са две фамилии, и двете нямаха деца. “

Бишной приема, че някои хора считат използването на ин витро при възрастни дами за неетично, само че споделя: „ Моето мнение е, че в случай че се сложи ограничаване до 45 или 50 години, то би трябвало да важи и за мъжете. Ако приказваме за нравственос, възрастта би трябвало да бъде идентична и за двамата. “
 image2_16x9.png Големият хороскоп за ЛЯТО 2023! Какво ще се случи на всяка зодия На фокус
Далджиндер Каур не е единствената стара майка от Индия. Друга пациентка на доктор Бишной, Раджо Деви Лохан, ражда за първи път, когато към този момент е навършила 70 година Друга жена става майка на тризнаци на 66-годишна възраст. На въпроса по какъв начин двойката ще се оправи с провокациите да бъдат родители, Анураг Бишной споделя: „ Те имат родственици, които са подготвени да оказват помощ в грижите за бебето. “

Три години след раждането на обаче, Далджиндер Каур споделя, че здравословното ѝ положение се е влошило. „ Кръвното ми налягане се намали и в този момент се изтощавам доста елементарно. Посетих няколко лекари, само че те просто ми дадоха медикаменти и хранителен проект “, обяснява тя през 2019 година

„ Тялото ми не може да го понесе “, споделя Каур. „ Беше по-трудно, в сравнение с си мислех. Притеснявам се за Армаан. Трябва да се грижа за здравето си, само че би трябвало да се грижа и за Армаан. “

Каур разяснява, че макар компликациите не съжалява, че е родила на толкоз късен стадий от живота с и. „ Обичам го. Той е отзивчиво дете и се усмихва на всички. Това прави нещата доста лесни за мен, тъй като мога да съм спокойна, когато някой е в близост. “

„ Прекарвам през целия ден с него. Решихме да не получаваме помощ. Той доста обича татко си. Винаги е в ръцете му, в случай че съм заета с готвене или домакинска работа. “

 ох на мама Личен архив
Източник: edna.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР