Добруджа 07 (Добрич) се класира за финалната четворка в турнира

...

Добруджа взе реванш от ЦСКА и е на полуфинал за Купата на България

Добруджа 07 (Добрич) се класира за финалната четворка в шампионата за Купата на България откакто завоюва гостуването си на ЦСКА в София. Добруджанци надиграха „ алените “ с в мач от 1/4-финалите на конкуренцията, който се игра в столичната зала “Васил Симов “. Така „ зелените “ отстраниха армейците и не престават напред в разногласието за трофея.

Успехът е и самобитен реванш за добруджанци, откакто в предходното посещение на ЦСКА за Суперлигата, при започване на февруари, те отстъпиха на домакините с 2:3 гейма.

Единична обсада на Жулиен Георгиев даде преднина от 2:0 за Добруджа при започване на дуела. ЦСКА изравни при 3:3 след обсада против офанзива на Жулиен Георгиев. Ас на Жулиен Георгиев оказа помощ на Добруджа да поведе с 5:3. Добруджанци поведоха с 9:6. Атака през центъра на Денис Чавдаров и момчетата на Мирослав Живков поведоха с 10:7. Ас на Димитър Маринков даде задатък от 5 точки за гостите при 12:7, когато пристигна и техническото спиране. Нов ас на Димитър Маринков и 13:7. Гостите поведоха с 15:8. Остра офанзива на Венцислав Рагин през центъра докара до 17:11. Страхотна композиция Георги Манчев – Жулиен Георгиев 19:15. Контраатака на Денис Чавдаров и 21:15 за Добруджа. Георги Татаров понижи с блокаут до 18:23. Жулиен Георгиев нападна по диагонала от зона 2 и изведе Добруджа до геймбол при 24:18. ЦСКА понижи до 20:24. Мирослав Живков взе спиране за гостите. Волейболистите на Добруджа завоюваха първата част с 25:20.

Мощен пайп на Димитър Маринков даде преднина от 2:0 за Добруджа при започване на втората част. Андрей Христов направи единична обсада за 2:2. Пайп на Мартин Павлов изведе ЦСКА напред при 4:3. Двойна “червена” обсада спря офанзива на Жулиен Георгиев – 6:4. Мирослав Живков взе спиране за Добруджа. Мартин Павлов отигра технично в офанзива от зона 4 за 7:5. Блокада на ЦСКА спря офанзива на Денис Чавдаров – 8:5. При 9:5 Мирослав Живков смени разпределителя Георги Манчев с Любослав Телкийски. Мощен сервис, а малко по-късно и офанзива на Димитър Димитров – 11:6. Блокаут на Мартин Павлов пристигна при техническото спиране – 12:6. Бившият национал Методи Ананиев смени Мартин Мечкаров. Жулиен Георгиев нападна мощно в третия метър за 8:13. Пайп на Димитър Маринков понижи резултата до 11:15. Техно отиграване по блокадата ан национала Димитър Димитров – 17:12. Единична обсада на Мартин Павлов против офанзива на Жулиен Георгиев и ЦСКА поведе с 18:12. Мирослав Живков взе второто си спиране в гейма. Велизар Кьосев се появи в игра за ЦСКА. “Червената” обсада 22:16 спяря офанзива на Жулиен Георгиев. Мартин Павлов отигра технично и ЦСКА дръпна с 23:16. Мощен сервис на Димитър Димитров докара до обсада на Делчо Раев, която изведе “червените” до геймбол при 24:16. Ас на Димитър Димитров доведи до триумфа на ЦСКА във втората част с 25:16.

Волейболистите на Добруджа поведоха с 3:1 при започване на третата част. ЦСКА изравни при 3:3, само че Денис Чавдаров отново даде преднина на Добруджа – 4:3. Георги Татаров изравни за “червените”. Мартин Павлов отигра от зона 4 за 6:4. Ас на Димитър Маринков изведе Добруджа напред при 11:10. Георги Татаров побърза да изравни с офанзива от зона 4 – 11:11. Добруджанци дръпнаха с 3 точки при 15:12. Блокада на Борислав Манолов и 14:15. Мирослав Живков взе спиране за Добруджа. Мартин Павлов игра по блокадата на Венцислав Рагин за 15:16. Атака в навън на Димитър Маринков възвърне равенството при 17:17. Възпитаниците на Мирослав Живков поведоха с 19:17. Единична обсада на Жулиен Георгиев против офанзива на Георги Татаров и 20:17 за гостите. Блокада на Жулиен Георгиев против офанзива на Димитър Димитров и 24:19. Блокада на Мартин Мечкаров донесе триумфа на Добруджа в третия гейм с 25:19.

Гостите дръпнаха решително при започване на 4-ата част, откакто Венцислав Рагин нападна мощно през центъра. Александър Попов взе спиране за ЦСКА. Две блокади на Венцислав Рагин и блокаут на Димитър Маринков направиха преднината на гостите 6 точки при 10:4. Технична офанзива на Мартин Мечкаров и двоен блок изведоха Добруджа напред при 12:6 при техническото спиране. Мартин Павлов нападна в навън и 6:13. ЦСКА понижи до 9:14 и Мирослав Живков взе спиране. Добруджа се приближи до триумфа при 23:18. Волейболистите на ЦСКА понижиха до 20:23. Мирослав Живков побърза да вземе спиране. Георги Татаров съумя да вкара топката сред блокадата и мрежата за 21:23. мощна офанзива на Мартин Мечкаров от зона 4 изведе Добруджа до мачбол при 24:21. Георги Татаров отигра сполучливо в офанзива за 22:24. Георги Манчев пусна топката технично в полето на ЦСКА и Добруджа завоюва 4-ата част с 25:22 и мача с 3:1 гейма.

ЦСКА: Делчо Раев, Димитър Димитров, Мартин Павлов, Георги Татаров, Борислав Манолов, Андрей Христов – Кристиаян Петров-либеро (Велизар Кьосев)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ДОБРУДЖА: Георги Манчев, Жулиен Георгиев, Димитър Маринков, Мартин Мечкаров, Денис Чавдаров, Венцислав Рагин – Самуил Василев-либеро (Николай Тодоров-либеро, Люлбослав Телкийски, Методи Ананиев)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.