Добрата новина е, че в това лечебно заведение работят едни

...
Добрата новина е, че в това лечебно заведение работят едни
Коментари Харесай

Новият директор на „Александровска”: През 2017г. консуматив е купуван за 33ст., а през 2020г. на 17 пъти по-висока цена

Добрата вест е, че в това лечебно заведение работят едни доста положителни експерти, които са отдадени на пациентите си. През цялото напрежение и натоварване те не са абдикирали от отговорностите си и са избавили десетки животи. Това съобщи пред новият шеф на „ Александровска” доктор Атанас Атанасов.

Той изясни, че инспекцията в лечебното заведение демонстрира и друго:

„ Аз имах опция да се срещна с отчета от инспекцията и в него е записано, че в последните 7-8 години, в болничното заведение е основана наклонност за увеличение на настоящата загуба. Така се стига до края на 2020г., в която непокритата настояща загуба е в размер на 68 млн. лв”.

„ Последната година през която болничното заведение е завършила с позитивен баланс е 2012г., която е последната година от ръководството на учен Трайков. През 2013г., когато за изпълнителен шеф е избран проф. Ангелов, стартира изпадането в неприятните настоящи резултати”, сподели още доктор Атанасов.

„ Ние сме назначили финансов и мениджърски одит и резултатите ще са подготвени след месец. Всеки ден обаче излиза нов проблем. Например – сключвани са неизгодни контракти. През 2017г. един консуматив е контрактуван за 33ст., а през 2020г. той е контрактуван на 17 пъти по-висока цена – 5.71лв. Нямам пояснение на това явление”, изясни доктор Атанасов.

„ Служители от болничното заведение споделят, че в този случай ставало дума за неточност. Но тази неточност е позволена няколко пъти”, прибавя още той.

„ Назначавани са били хора на трудови и цивилен контракти със странни хонорари. Има предопределение на водач с втори трудов контракт на 4 часа за пощальон, който получава по-високо заплащане, за тези 4 часа, от началника на превоза, който работи на цялостно работно време. Натъкнахме се и на безпорядък в работните процеси. Включително и във имунизациите с COVID-19. Въвеждането на данните е било забавено и това е довело до проблеми”, споделя доктор Атанасов.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР