Добър ден, деца – наспахте ли се, сънувахте ли парламента…
Добър ден, деца – наспахте ли се. Сънувахте ли кошмари, пардон, сънувахте ли по какъв начин се работи в българския парламент. Разбрахте ли по какъв начин работят депутатите. Как спорят, по какъв начин се бият, псуват, наскърбяват и така нататък Ето по този начин работят депутатите, деца от 32 СУИЧЕ в София (четвърти клас). Със сигурност визитата в Народното събрание ща остави у вас трайна диря, надяваме се не психическа. Разбрахте ли кой е Джаба, кой е Тошко Африкански. Надали има друго място във Вселената, в което тези двама герои могат да се съберат на едно място. Но те са в българския парламент. Те са държавотворци и законодатели.
На какво станаха очевидци четвъртокласниците
Скандалът в пленарната през вчерашния ден зала стартира при започване на съвещанието, когато Кирил Петков получи забележка, откакто скочи от мястото си и се надвеси заплашително над водача ДПС-НН Делян Пеевски и неговия сътрудник Байрам Байрам.
Размяната на реплики стартира с отхвърлянето на комисията за следствие активността на Пеевски и майка му, поискана от ПП-ДБ. Това не стана, защото ДПС-НН, ГЕРБ и Българска социалистическа партия гласоподаваха „ срещу “, а от Има Такъв Народ се „ въздържаха “.
Това накара Лена Бориславова да ги нападна, че пазят гърба на Делян Пеевски. Последва изблик от страна на Тошко Йорданов, който назова ПП-ДБ „ жалкари дребни “, тъй като „ …кой управляваше с Пеевски, душици златни, кой бе 9 месеца с него? Кой прави Конституция с него, кой го върна – вие. Нямате прав да говорите. Кирил Петков, който се дърви към Пеевски в този момент, му ходеше в кабинета. Вие, жалкари, дребни престанете. “
После Кирил Петков скочи от мястото си и потегли да се разправя с Байрам Байрам и и Делян Пеевски.
След като пристрастеностите се успокоиха, Кирил Петков излезе на трибуната, с цел да стачкува против обидите на Тошко Йорданов и го назова на собствен ред на книжовен воин. „ Тошко Африкански такива обиди говореше, че е безусловно неприемливо “, възмути се Петков.
По-късно в коридорите Петков изясни за какво е нарекъл Пеевски – „ Джаба “. Обеща ѝ да го съди поради клеветите, че употребявал опиати.
„ Казах на Пеевски, че е Джаба – това е метафора, той е шефът на мафията в „ Междузвездни войни “. Някой би трябвало да му го каже в лицето (на Пеевски – б.р.), този човек си прави каквото си желае. Той купува цели групи -днес видяхме Има Такъв Народ по какъв начин се извъртя. Знаехме, че тези хора са под директното разпореждане на Пеевски “, сподели Петков.
Спете умерено, деца. Запомнете – нищо ужасно не е станало. Просто по този начин се работи в българския парламент.
Автор: Мария Атанасова
Позицията в този коментар отразява персоналното мнение на създателя и може да се различава от тази на SafeNews
Още вести четете в: Коментари, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




