До 900 000 души могат да се укрият в столичния

...
До 900 000 души могат да се укрият в столичния
Коментари Харесай

900 000 души могат да се укрият в столичното метро |

До 900 000 души могат да се укрият в столичния „ Метрополитен ” при потребност, заяви шефът на пожарната основен комисар Николай Николов при инспекцията на Обект 305 на столичната ул. " Слатинска ". Той сподели пред публицистите по какъв начин би трябвало да наподобява едно годно за приложимост леговище.

На територията на страната има 734 държавни, общински и частни убежища. Някои от общинските са в доста положително положение, само че за последните 10 година едвам 2 млн. лева са отпуснатите за поддръжката им. Веднъж на две седмици ще се актуализира регистърът на бомбоубежищата у нас, уточни Николов.

" В наше време всеки един партер или под земята етаж на блок може да бъде употребен за краткотрайно скривалище. Обръщам се към етажната благосъстоятелност – да се обезпечат подстъпите до тези пространства, да се разчистят от складирани материали, на доста места са усвоени и се употребяват като персонални ", прикани комисар Николов.

Комисар Николов успокои, че директна военна заплаха за България няма.

От думите му се разбра, че показаният Обект 305 е строен през 40-те години на предишния век по правила, които към този момент не са настоящи.

" Трябва да се разпишат нови правила, тъй като множеството укрития са строени по така наречен „ руски правила ”, които към този момент не съществуват. Трябва да вземем решение дали страната ще влага в това нещо, дали ще ги даде на общините, дали ще се употребяват за фитнес зали, за кафенета ", сподели още началникът на пожарната.

И добави, че има голяма разлика в положението на укритията в страната и в София. Столицата е облагодетелствана поради метрото.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР