ДНСК е отнела лиценза на фирма „Инекс консулт ООД“. В

...
ДНСК е отнела лиценза на фирма „Инекс консулт ООД“. В
Коментари Харесай

ДНСК: Извършихме 6565 проверки през 2017 г.

ДНСК е лишила лиценза на компания „ Инекс консулт ООД “. В ход е процедура по лишаване на лицензите на още две компании - „ Глобал Консулт 07 “ ООД и „ Защитена територия Консулт “ ЕООД, оповестиха от Дирекцията.

През предходната година ДНСК е направило 6565 инспекции на законосъобразното осъществяване на отговорностите на лицата, упражняващи строителен контрол, на градежи от I-ва до IV-та категория в това число, на територията на цялата страна. За този интервал е тествана активността на 595 юридически лица и еднолични търговци, извършващи строителен контрол. Съставени са 65 акта за административни нарушавания и са издадени 87 наказателни постановления. За съпоставяне, за същия интервал през 2016 година са издадени 27 наказателни постановления.

От 1 октомври до 31 декември предходната година от ДНСК са осъществени общо 1867 инспекции на законосъобразното осъществяване на отговорностите на лицата, упражняващи строителен контрол. Проверките са направени на 588 жилищни здания, 377 публични, 154 индустриални, 627 градежа от техническа инфраструктура, 114 телекомуникационни уреди и 7 хидротехнически уреди и обекти за произвеждане на сила от възобновими източници.

За първи път от няколко години ДНСК лиши лиценза за практикуване на строителен контрол на компания „ Инекс консулт ООД “ заради позволени от нея редица нарушавания, вписани в поддържания от дирекцията Регистър на административнонаказателните производства. Тече процедура по лишаване на лицензите на още две компании – „ Глобал Консулт 07 “ ООД и „ Защитена територия Консулт “ ЕООД.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР