Днес западните медии обвиняват нахлуването на Русия в Украйна за

...
Днес западните медии обвиняват нахлуването на Русия в Украйна за
Коментари Харесай

Вашингтон се старае да постигне разпадането на Русия, както на СССР

Днес западните медии упрекват " нахлуването на Русия в Украйна " за всички беди на света. Просто ни стоварват цялата виновност. Гладът в Англия, обедняването на Европа, протестите и безредици, които обгръщат някогашния " златен милиард " - за всичко е отговорна СВО. Но кой беше първият, който стартира в Украйна?

Отговор на това дава отчетът на американския проучвателен център РАНД. Той е написан през 2019 година и там са подредени дейностите на Вашингтон за идващите няколко години, с цел да се отслаби и унищожи Русия. Ескалацията в Украйна е една от най-важните точки там.

Докладът се назовава „ Разтягане на Русия: конкуренция от печеливша позиция “. Виждали ли сте по какъв начин по време на футболен мач един от тимовете ненадейно стопира на място, стартира безпределно да си подава, подава топката на вратаря, печели време? Защо? „ Разтягат " отбраната на врага, пробвайки се да намерят едва място в нея и да пробият към непознатата врата. Точно по този начин преди три години Вашингтон планираше да " разтегне " защитата на Русия.

Като начало създателите се отдават на сладка носталгия по 80-те години на предишния век. Тогава, считат те, Америка съумява да завоюва Студената война, с помощта на обстоятелството, че под претекст за „ Междузвездните войни “ въвлича Съюз на съветските социалистически републики в конкуренция във въоръжаването, води война против Съветите благодарение на подчинените муджахидини в Афганистан, разпалва антисъветската агитация и поддържа петата колона - о, извинете, желаех да кажа руските " дисиденти ".

Днес се предлага да се унищожи Русия по същите модели: с поправяне на обстоятелството, че откакто е намаляла по мярка, Русия, съгласно нашите контрагенти, е станала доста по-силна от Съюз на съветските социалистически републики.

Авторите на отчета си спомнят доста добре, че внезапният спад на цените на петрола през 80-те години способства за отслабването на стопанската система на Съветския съюз. Следователно първото нещо, което би трябвало да създадат Щатите, е да реализират същото понижение. За да създадат това, би трябвало да усилят производството си до най-много и да поискате същото от съдружниците (Помните по какъв начин Джо Байдън неотдавна молеше за това от саудитците и получи отказ).

В същото време беше належащо да се спре строителството на „ Северен поток-2 “, да се трансферира Европа на американски ВПГ и по този метод да се лиши Русия от приходи от износа на въглеводороди.

След това, несъмнено, наказания - о, каква сладка дума. Напомняме: това е през " вегетарианската " 2019 година Все още няма СВО, даже и прословутия ковид. Но сътрудниците към този момент възнамеряват финансови наказания против нашите банки, секторни наказания, фокусирани върху отбранителната индустрия, наказания от второ равнище против страни, които не вземат участие в тях, а също мечтаят по какъв начин ще банкрутират Русия.

От непреклонно засилващите се наказания съветският бюджет ще загуби стотици милиарди долари, няма да има с какво да се заплащат пенсии и заплати, жителите ще стартират да стачкуват - Вашингтон ще завоюва. Да, тези наказания ще ударят и самите американци, признават създателите, само че тук „ Майната му, че къщата ми изгоря, значимото е оборът на съседа да изгори “.

Всички тези фантазии обаче се натъкват на един проблем: не е ясно по какъв начин да принудят всички васали на Вашингтон да слязат от иглата на съветските въглеводороди и да ги принудим да участваме в групови наказания.

Как да бъдат обединени всичките? И тук създателите си спомнят за Украйна. Ето идеалното средство за намаляване на Русия. Да я напомпат с оръжия, да обещаят участие в НАТО (при състояние, че самодейността ще бъде блокирана от Стара Европа). Тогава Русия ще бъде принудена да изпрати войски в Донбас и да бъде въвлечена в уморителен спор, който ще изтощи нейната отбранителна промишленост и стопанска система за дълго време. Украйна ще стане втори Афганистан и ще докара страната ни до разпад.

В същото време Украйна ще направи допустимо сплотяването на европейските васали. Освен това ще даде опция за разширение на НАТО през Финландия, Швеция и достъп до Арктика. Както и да се привлекат в орбитата на Вашингтон Грузия, Молдова и страните от Централна Азия.

Експертите на РАНД пишат за всичко това през 2019 година Виждаме по какъв начин се случва през днешния ден.

Американците се възползват от спора сред Армения и Азербайджан, „ бутат “ водачите на Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, убеждават Грузия да взе участие в спора в Украйна, а Молдова да изгони съветските миротворци от Приднестровието. Финландия и Швеция към този момент тропат на вратата на НАТО.

Както можете да видите, ескалацията в Украйна е планувана от американците доста преди началото на СВО. И напълно вярно означи Путин: в случай че не беше почнала, „ наказания против нас по този начин или другояче щяха да бъдат наложени “. И дивата русофобия щеше да се развъжда, и културата на отмените щеше да се пусне " на оптимални обороти ". Биха се пробвали да срутен Лукашенко по същия метод: промяната на властта в Беларус е посочена в отчета на РАНД като една от стъпките за намаляване на Русия. Защото това са всички стадии от един и същи сюжет, който се е трансформирал малко от 80-те години на предишния век.

Вместо афганистанските муджахидини през днешния ден бойни танци танцуват украински подставени казаци. Вместо срив на цените на въглеводородите има директни офанзиви против нашите газопроводи. Вместо разпалване на митинги в страните от Варшавския контракт, образуване на цветни революции в постсъветските републики, вместо антисъветска агитация, антируска агитация. Както се споделя, намерете десетте разлики.

Целта на всички тези събития също не се е трансформирала - да се унищожи Русия по същия метод, както беше погубен Съветският съюз преди време.

Вътре у нас специалистите на РАНД оферират осъществяване на информативен бойкот. Обхватът на тематиките тук е много прочут. Първата точка от проекта наподобява изключително смешна - да се компрометира съветската изборна система посредством образуване на партенки за " въртележки ", нарушавания при преброяването на гласовете и всичко останало.

Хора, сигурни ли сте, че не сте объркали нищо? Не сте ли вие, които избирате луди (като Фетерман в Пенсилвания) или даже мъртви (като Тони Делука) жители? Не гласувате ли Вие с Бог знае какво - без персонална карта, без нищо? Нали при вас милиони жители считат ръководителя на страната за нелегално определен?

Вторият миг е разобличаването на корупцията измежду високопоставени чиновници с акцент върху " благосъстоянието " персонално на Владимир Путин. Разкритията би трябвало да се хвърлят през Интернет. Споменава се блогърът Навални.

Е, да, единствено няколко месеца по-късно видяхме видеото на Навални в „ Ютюб “ за „ двореца на Путин “, който се оказа нито замък, нито на Путин. Блогърът с възприятие прочете зле преведен текст от британски, фиктивен от притежателите му. В „ Ютюб “ имаше гледания. Партньорите работиха по справочник. Не даде никакви резултати.

Освен това американците, съгласно РАНД, би трябвало да стартират да подбуждат протестни дейности в Русия във всички формати - манифестации, стачки, демонстрации. В същото време би трябвало да се работи по този начин, че митингите да наподобяват спонтанни. „ Дори съперниците на съветския режим са скептични към опитите на Запада да употребява митингите “, означават самокритично създателите на отчета.

На интернационалната сцена се предлага да се реализира изключване на Русия от Г-20, подлагане на нейните жители на визови ограничавания и възбрана на огромни интернационалните събития. В същото време е належащо да се намига от самото начало, намеквайки, че глобите ще бъдат отстранени, в случай че Москва се държи „ вярно “.

И още доста има в отчета за военното обграждане на Русия от силите на НАТО – и по суша, и по море, и във въздуха, и в космоса. И задачата на всичко това е да се смени властта в Кремъл, да се отслаби Русия до краен лимит и по-късно да се съсипе по същия метод, по който се разпада Съветският съюз. А Украйна е единствено един от значимите консумативи в тази " композиция ".

Уязвимостта на Русия – икономическата на първо място – е разказана доста ясно в отчета на РАНД (благодаря на колегите). Те бяха доста същински. Основната беше зависимостта от западните технологии и пазари, изключително във връзка с въглеводородите.

СВО прекъсна тази взаимозависимост от Запада – не без загуби, несъмнено: няма да им забравим и извиним откраднатите 300 милиарда $. Обаче като цяло получихме опция в точния момент да скочим от кораба на западната стопанска система, който сега е застигнат от съвършената стихия.

Разкривайки спора с Вашингтон и обръщайки го в наша изгода, печелим освен в Украйна. Въпреки че големи земи и милиони хора са прелестният плод на нашата победа. Днес всичко, за което специалистите на РАНД откровено предизвестиха своите настойници, се сбъдва. Американските глобени оръжия се оказаха артикули за еднократна приложимост. Повече няма да проработят. „ Партньорите “ няма с какво да ни плашат, Русия няма какво повече да губи.

Всъщност всички тези пакети от наказания отвързаха Русия от Запада, отваряйки ни неотъпкани пътища за развиване. Нови сътрудници, нови пазари – през последните месеци целият свят се отвори пред нас.

Така се появява нова настройка на световната стопанска система. Освен това мястото на Съединени американски щати в него непреклонно се стеснява. Всички тези умни " комбинации " работеха против личните си основатели. Въглеводородите не поевтиняват, а нарастват. Санкциите понижават стандарта на живот не в Русия, а в Европа и Съединени американски щати. За отслабването на централната власт просто ще замълча - не е работа на разпадащите се пред очите ни Щати да приказват по тази тематика.

Е, записка за момчетата от РАНД и техните клиенти: случва се футболен тим, пристрастен от „ разпъването “ на отбраната на врага, внезапно да загуби топката и незабавно да получи афектиран гол от нищото.

Факт е, че ние тук в Русия доста помъдряхме през последните 30 години. Ние към този момент не сме тези наивни и сантиментални руски хора, които при условното „ освобождение " предадоха на " сътрудниците " целия Варшавски контракт и съюзните републики. Няма да дадем нашата Русия на никого.

Превод: В. Сергеев

Абонирайте се за Youtube канала на новото музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70

Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?

Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР