Днес в Столичната община в присъствието на кмета на София

...
Днес в Столичната община в присъствието на кмета на София
Коментари Харесай

Протестът на рейсовете: започнаха преговорите за подписване на нов колективен трудов договор

Днес в Столичната община в наличието на кмета на София Васил Терзиев и зам.-кмета по финанси Иван Василев започнаха договарянията за сключване на нов групов трудов контракт в Столичния автотранспорт.

На срещата присъстваха  шефът на Столичният Автотранспорт Стилян Манолов и ръководителите на Федерациите на транспортните служащи към КТ „ Подкрепа “  -  Иван Кирилов и към КНСБ -Александър Шопов. Разговорите започнаха в градивен диалог  по съответните точки по документа на Колективен трудов контракт и продължиха от 10.00  до 16.00 часа.   Съвместната работа ще продължи след новогодишните празници.

“Столична община пое и извърши уговорките си към транспортните служащи още преди няколко месеца, когато повишихме заплатите с 15%, завършихме съглашението за бонусна система. Въпреки че Столична община не е страна по актуалното съглашение за КТД, поехме ангажимент да сме посредник сред страните до намиране на решение, тъй като за нас изискванията на труд на работещите и изискванията за безпроблемно напредване в града са водещи ”, разяснява Иван Василев.

През тази година Столичната  община обезпечи 21 млн. лв. за дофинансиране на транспортните сдружения „ Столичен автотранспорт “ ЕАД и „ Столичен електротранспорт “ ЕАД и финансира  и извърши рекордна икономическа рамка на превоза в размер на  500 милиона лв..  През тази година стартира и работа по амбициозна стратегия за замяна на преносимия състав на градския превоз.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР