Днес ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще е слаб, в

...
Днес ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще е слаб, в
Коментари Харесай

По-топло в близките дни

Днес ще бъде най-вече слънчево. Вятърът ще е слаб, в Югоизточна България - до сдържан от север-североизток. Дневните температури ще се покачат и оптималните ще са сред 16° и 21°, в София – към 17°.

По Черноморието ще бъде най-вече слънчево, с краткотрайни нараствания на облачността в южните региони. Ще духа сдържан север-североизточен вятър. Максималните температури ще са от 17° до 19°. Температурата на морската вода е 21°-23°. Вълнението на морето ще е 3 бала.

В планините ще бъде най-вече слънчево. Ще духа до сдържан, по високите и открити елементи – краткотрайно мощен североизточен вятър. Ще се затопли и оптималната температура на височина 1200 метра ще е към 10°, на 2000 метра – към 4°.

През нощта ще най-вече ясно и съвсем безшумно. Сутринта ще е студено с минимални температури най-вече сред 1° и 6° и тук-там ще има слаби слани. През деня ще доминира слънчево време, с краткотрайни нараствания на облачността, най-вече висока. Вятърът ще се ориентира от изток- югоизток, ще е слаб. Дневните температури ще продължат да се покачват и оптималните ще са сред 19° и 24°.

В събота ще доминира слънчево време. От юг-югозапад облачността ще се усилва и вплътнява и след обяд в Южна България ще стартират превалявания от дъжд. Вятърът ще се ориентира от североизток и ще се усили. Температурите още малко ще се покачат и оптималните ще бъдат сред 20° и 25°.



В неделя и през първата половина от идната седмица ще доминира облачно време и на доста места ще има валежи от дъжд. Към понеделник-вторник има условия за обилни превалявания. Ще продължи да духа най-вече сдържан вятър изток-североизток. Дневните температури едва ще се намаляват, само че утринните ще са относително високи.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР