Президентът Йотова събира КЗК заради скока на горивата
Днес следва среща на президента Илияна Йотова с представители на Комисията за защита на конкуренцията, на която ще бъдат разисквани вероятни ограничения за преодоляване на разтърсванията на пазара, подбудени от повишаването на горивата.
В края на предходната седмица Йотова съобщи, че чака от държавното управление повсеместен пакет от дейности против растежа на цените. Ден по-късно министър председателят Андрей Гюров удостовери, че кабинетът към този момент работи по съответни решения в тази посока.
Междувременно служебното държавно управление разгласи и стратегия за подкрепяне на най-уязвимите групи посредством обезщетения за гориво. Предвижда се финансова поддръжка в размер на 20 евро месечно за хора с приходи до два пъти линията на беднотия, които имат автомобил или го изплащат на лизинг и нямат неплатени налози и санкции.
“Тези, които са до два пъти линията на беднотия, с владеене на кола или лизинг, платили са си налозите и санкциите, ще получат непосредствено по сметката 20 евро в месеците, в които ние виждаме високо равнище на цените. Това ще компенсира тъкмо нарастването, което е в допълнение на това, което сме виждали през миналите седмици “, съобщи пред публицисти служебният министър председател Андрей Гюров.
Мярката ще бъде задействана при задържане на цените на всеобщите горива над 1,60 евро за литър в границите на три поредни дни.
В края на предходната седмица Йотова съобщи, че чака от държавното управление повсеместен пакет от дейности против растежа на цените. Ден по-късно министър председателят Андрей Гюров удостовери, че кабинетът към този момент работи по съответни решения в тази посока.
Междувременно служебното държавно управление разгласи и стратегия за подкрепяне на най-уязвимите групи посредством обезщетения за гориво. Предвижда се финансова поддръжка в размер на 20 евро месечно за хора с приходи до два пъти линията на беднотия, които имат автомобил или го изплащат на лизинг и нямат неплатени налози и санкции.
“Тези, които са до два пъти линията на беднотия, с владеене на кола или лизинг, платили са си налозите и санкциите, ще получат непосредствено по сметката 20 евро в месеците, в които ние виждаме високо равнище на цените. Това ще компенсира тъкмо нарастването, което е в допълнение на това, което сме виждали през миналите седмици “, съобщи пред публицисти служебният министър председател Андрей Гюров.
Мярката ще бъде задействана при задържане на цените на всеобщите горива над 1,60 евро за литър в границите на три поредни дни.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




