Днес Lamborghini обяви, че с все още непредставената нова версия

...
Днес Lamborghini обяви, че с все още непредставената нова версия
Коментари Харесай

Нова версия на Lamborghini URUS с рекорд на Пайкс Пийк

Днес Lamborghini разгласи, че с към момента непредставената нова версия на SUV модела URUS е бил регистриран нов връх за сериен SUV автомобил на високопланинското трасе на именитото съревнование Пайкс Пийк.

От Lamborghini споделят, че новият връх е бил подложен на безусловно същото трасе, на което се организира надпреварата, като за задачата пътят е бил затворен. Стартирайки от надморска височина от 2862 метра, 156 завоя, 20 километра и изкачени 1439 метра по-късно, водачът Симоне Фаджиоли е постигнал време от 10:32.064 минути.

Въпреки че новото достижение не е реализирано по време на емблематичното съревнование, то е записано от формалните времеизмервачи на Pikes Peak International Hill Climb и усъвършенства предходното най-хубаво време (10:49.902, Bentley Bentayga) с към 18 секунди.

Използваният представител на URUS, който ще забележим публично през този месец, е бил оборудван със фабричен V8 мотор, а оборудването е изменена единствено във връзка с монтирането на защитен ролкейдж, спортни седалки и шестточкови защитни колани, както и противопожарна система. Монтираните гуми са били особено създадена еволюция на познатите от URUS Pirelli P Zero Trofeo R.

Източник: auto-press.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР