Днес беше поставена първата от дванайсетте камери на булевард Черни

...
Днес беше поставена първата от дванайсетте камери на булевард Черни
Коментари Харесай

Столичната община поставя 12 нови камери за скорост по основните софийски булеварди съвместно с МВР

Днес беше сложена първата от дванайсетте камери на бул. „ Черни връх “ в правата сред булевардите „ Свети Наум “ и „ Джеймс Баучер “, като заместник-кмета инж. Илиян Павлов беше на място. Следващите 3 камери, които ще бъдат инсталирани, са планувани за булевардите „ Цар Борис III “, „ Александър Малинов “ и Околовръстния път. Те към този момент са с съвсем подготвена документи и изчакват позволение за градеж.

Другите 8 са в стадий на планиране и ще бъдат ситуирани по булевардите „ България “, „ Сливница “, „ Царица Йоанна “, „ Никола Мушанов “, „ Тодор Александров “, „ Ботевградско шосе “ и „ Цариградско шосе “. Съвместно с Министерство на вътрешните работи са разпознати сериозните точки, където стават най-вече произшествия, изключително тези наоколо до детски градини и учебни заведения. Целта е до края на годината да бъдат сложени всички камери.

Безопасността на придвижването по пътищата е един от главните цели на кмета Васил Терзиев - още през февруари кметът инициира процедурата за слагане на новите камери. Освен че ще лимитират сензитивно скоростта по софийските булеварди, камерите ще понижат и шума, декларират от Московска 33.

До момента действаха единствено 3 непрекъснати камери за скорост в София и през 2023 година Столична община купи и подари на Министерство на вътрешните работи 5 мобилни камери.

*Източник: Столична община
Източник: auto-press.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР