Днес, 1 март, когато отбелязваме първата неделя на Великия пост

...
Днес, 1 март, когато отбелязваме първата неделя на Великия пост
Коментари Харесай

Неделя Православна е!

Днес, 1 март, когато означаваме първата неделя на Великия пост - Неделя Православна, в патриаршеската катедрала „ Св. Александър Невски “ българският патриарх Даниил ще възглави тържественото свещенодействие в съслужение с епископи на Българската православна черква. Това оповестиха от Българската патриаршия.

След светата литургия ще бъде отслужен молебен и ще бъде осъществено литийно шествие със свети икони и мощи към катедралата.

Посрещането на българския патриарх Даниил ще е в 9:00 ч. пред патриаршеската катедрала „ Св. Александър Невски “.Началото на светата литургия е от 9:30 ч., а молебенът е от 11:30 ч.

Православна неделя се назовава първата неделя от Великия пост, когато се напомня едно от най-важните събития в живота на Църквата: възобновяване на почитта към светите икони. Това станало през 843 година със съдействието на императрицата света Теодора. Преди това повече от 100 години християните били разграничени от разногласия за почитането на свещените изображения (основно икони).
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР