Джо Байдън обяви допълнителна военна помощ от 800 милиона долара

...
Джо Байдън обяви допълнителна военна помощ от 800 милиона долара
Коментари Харесай

Байдън обяви нова помощ от 800 млн. долара за Украйна


Джо Байдън разгласи спомагателна военна помощ от 800 милиона $ за Украйна. Снощи американският президент назова съветския си сътрудник Владимир Путин " военнопрестъпник " поради дейностите му в Украйна.

След като беше запитан дали Путин е военнопрестъпник, Байдън в началото отговори, че към момента не е подготвен да го дефинира като подобен, само че единствено минути по-късно го направи.

Досега нито един американски представител не беше употребявал думите " военнопрестъпник " и " военни закононарушения " по отношение на дейностите на Русия в Украйна. Прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков реагира стремително на думите на Байдън.

" Считаме за неприемлива и непростима сходна изразителност от страна на ръководителя на страна, от чиито бомби са починали стотици хиляди хора по целия свят ", сподели Песков.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!

Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР