Джеймс Трафърд спаси дузпа в добавеното време и английският национален

...

Англия спечели европейската титла за младежи

Джеймс Трафърд избави дузпа в добавеното време и британският народен тим за младежи до 21 години стана европейски първенец по футбол за първи път от 39 години насам, откакто победи Испания с 1:0 в съботния край.

Вратарят на Бърнли отрази удар на Абел Руис от бялата точка в деветата минута на добавеното време, след което не разреши на Аймар Орос да вкара на добавка. Така той стана първият пазач в историята, който печели купата без позволен гол в целия шампионат.

Единственото попадение в мача падна в четвъртата минута на добавеното време в първата част, когато Къртис Джоунс от Ливърпул отклони пряксвободен удар на Коул Палмър в мрежата на Арнау Тенас.

Така Англия завоюва третата си трофеи в историята и първа от 1984 насам пред очите на селекционера на мъжкия отбор Гарет Саутгейт.
Източник: petel.bg