Динко Динев полуфиналист на силен турнир в Руанда
Динко Динев се класира за полуфиналите на сингъл на тенис шампионата на клей в Кигали (Руанда) с награден фонд от 30 хиляди $.
21-годишният българин победи с 6:4, 2:6, 6:3 четвъртия подложен в схемата Амори Ренел (Франция). Срещата продължи 2 часа и 9 минути.
Динев поведе с 4:1 по пътя към триумфа в първия сет, само че във втората част изостана с 0:4 и резултата в сетовете беше подравнен. Българинът загуби първите два гейма в третата решителна част, направи поврат за 5:2, а по-късно победи с 6:3 от първия си мачбол.
Динев се класира за втори полуфинал на сингъл в съревнование от веригата на Международната федерация по тенис ITF, а в търсене на първо присъединяване на край той ще играе на следващия ден против лидера в схемата Макс Хоукес (Нидерландия).




