Дилма Русеф - бившият президент на Бразилия в периода 2011-2016

...
Дилма Русеф - бившият президент на Бразилия в периода 2011-2016
Коментари Харесай

Бившият президент на Бразилия Дилма Русеф ще оглави банката на държавите от БРИКС

Дилма Русеф - някогашният президент на Бразилия в интервала 2011-2016 година, ще оглави Новата банка за развиване, учредена от страните, които влизат в обединяването БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Република Южна Африка), заяви през вчерашния ден в. „ Естадо ди Сао Пауло “, съобщи ТАСС.
По информация на изданието, предлагането на новото държавно управление на южноамериканската страна за нейното предопределение отпред на финансовата институция на мястото на Маркус Троихо, протеже на някогашния президент на Бразилия Жаир Болсонаро, е било посрещнато позитивно от сътрудниците на Бразилия.

Русеф ще бъде на поста до края на настоящия бразилски мандат в управление на банката през 2025 година На Троихо е било препоръчано да подаде оставка и да премине на работа в администрацията на щата Сао Пауло, където губернатор е някогашен министър на Болсонаро.
Самата Русеф, по информация на „ Естадо ди Сао Пауло “, ще съпровожда през втората половина на март новия президент на Бразилия Лула да Силва по време на визитата му в Китай.
Новата банка за развиване е учредена от страните от БРИКС въз основа на междуправителствено съглашение, подписано на четвъртата среща на високо ниво на обединяването през юли 2014 година в бразилския град Форталезе.

Новата банка финансира инфраструктурни планове и планове за стабилно развиване в страните от БРИКС и разрастващи се страни. От 2021 година в Новата банка за развиване са признати Обединените арабски емирства, Уругвай, Бангладеш и Египет.
Източник: Българска телеграфна агенция
Следвайте " Гласове " в
10 Фев 20237910 Фев 202382209 Фев 202381908 Фев 202363908 Фев 2023215707 Фев 2023999КоментариНапиши коментарИмеEmailКоментарИзпрати ЧетениКоментирани07 Фев 202385007 Фев 202382810 Фев 2023240907 Фев 2023726
Ние и нашите сътрудници използваме технологии като за персонализиране на наличието и рекламите, които виждате, както и с цел да проучваме трафика на уеб страницата. Изберете “Приемам ”, с цел да приемете потреблението на тези технологии. За повече информация, апелирам запознайте се с обновените и на Гласове.ком ЕООД
Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР