Дигиталното образование в училищата е много полезно и има бъдеще.

...
Дигиталното образование в училищата е много полезно и има бъдеще.
Коментари Харесай

Учители: Дигиталното образование е полезно и има бъдеще

Дигиталното обучение в учебните заведения е доста потребно и има бъдеще. В това са единомислещи учителите по български език и литература в столичното 18 СУ „ Уилям Гладстон “ – Росица Игнатова и Даниела Миладинова.

„ При тези изключителни условия учителите трябваше безусловно за ден-два да стартират с една нова форма на образование “, показа Миладинова. Нейното наблюдаване е, че цифровото образование в 18 СУ се е оказала сполучлива форма на преподаване още от първия ден. Училището употребява няколко платформи, измежду които и Moodle от 2012 година Повечето от учителите са имали опит с новата технология.

„ Технически компликации имаше в първите дни, само че децата толкоз бързо се оправиха, че съвсем не усетихме. Напрежението фактически е огромно, тъй като по различен метод би трябвало да наподобява урокът. Мисля, че учениците и учителите се оправят добре “, уверена е Даниела Миладинова.

Росица Игнатова добавя, че за бързото трансформиране на образователния развой е помогнало и авансово създадените курсове от учителите, които учениците са употребили през предните години.

„ В първите дни безусловно бяхме до тях, ръка за ръка. Непрекъснато помагахме по какъв начин да се записват в една или друга платформа, да употребяваме от предложените – коя ще ни предложи други запаси. Една голяма взаимопомощ сред учители, възпитаници, сред самите възпитаници. Всеки дава запаси, демонстрира какво е направил. Много постоянно молехме учениците да оказват помощ на различен по какъв начин да прикачи домашното или различен план ”, съобщи Игнатова.

Учителите са безапелационни, че цифровото обучение има бъдеще. Според Даниела Миладинова технологията в никакъв случай няма да размени живата връзка, тъй като атмосферата в класа е друга при живото другарство. „ Но все пак, образованието е изцяло сполучливо, материалът по този начин или другояче ще бъде усвоен и по този метод става. Дори когато предаваме един виртуален урок, учениците се усещат по-добре, когато се виждат един-друг. Училището не е единствено култура, само че и обществен контакт сред децата, възпитава връзки “, сподели тя.

Според Росица Игнатова отдалеченото образование е изключителна опция в изключителни обстановки. Нещо, което предните генерации даже и не са си мечтали.

„ Дигиталното образование може да компенсира в някакви моменти, да помогне, да ориентира. Защото, учениците се намират във виртуалната среда, само че учителите са тези, които би трябвало да ги ориентират какво да прочетат и кое ще им бъде потребно. Естествено, в естествени условия образованието не може да бъде единствено цифрово, би трябвало да се комбинират формите – без да се залита нито в едната, нито в другата посока. Добрата композиция за мен е бъдещето “, безапелационен е преподавателят. /БГНЕС

Припомняме, че от 13 март 2020 година на територията на Република България е въведен режим на изключително състояние, целящ ограничението на разпространяването на коронавирусна зараза и болестта, наричано COVID-19. Със заповед на министъра на опазването на здравето са въведени редица ограничаващи ограничения в обществения и икономическия живот. Стриктното съблюдаване на напътствията на специалистите и Националния спешен щаб ще предотврати разрастването на епидемията.
Пазете себе си и се грижете за околните си!

Спазвайте хигиеничните наставления и помнете:
- избягвайте контакт с заболели хора, изключително такива с кашлица;
- избягвайте визити на пазари и места, където има живи или мъртви животни;
- прилагайте общите хигиенични правила във връзка с хигиената на ръцете и хигиената на храната;
- измивайте ръцете си със сапун и вода ИЛИ използвайте антисептичен разтвор на алкохолна основа преди хранене, след потребление на тоалетната и след всеки контакт с животни;
- избягвайте контакт с животни, техните екскременти или изпражнения

Останете си вкъщи!
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР