Действащият шампион на Африка Сенегал отпадна на осминафиналите на Купата

...

Кот д'Ивоар надви Сенегал и е на четвъртфинал за Купата на африканските нации

Действащият първенец на Африка Сенегал отпадна на осминафиналите на Купата на африканските народи след загуба от домакина Кот д`Ивоар с 4:5 след осъществяване на дузпи. В Ямусукро Сенегал влезе като любимец в дуела и поведе в резултата още в четвъртата минута с гол на Хабиб Диало след подаване на Садио Мане.

" Неукротимите лъвовете " към този момент допираха идната фаза, само че бяха попарени от изравнителен гол на Франк Кесие от дузпа в 86-та минута. В продълженията не паднаха повече голове и по този начин се стигна до дузпи, при които Муса Ниахате направи единствената неточност за Сенегал, до момента в който играчите на Кот д`Ивоар вкараха и петте си осъществявания.

Победата на Кот д`Ивоар провокира бурни празненства по улиците на най-големия град в страната Абиджан.

По този метод домакините не престават напред и на четвъртфинала ще спорят с Кабо Верде, който победи Мавритания с 1:0 в другия мач от понеделник.