Детройт допусна първа домакинска загуба в новата си зала Литър

...

Кучеров изведе светкавиците до победа над Детройт

Детройт позволи първа домакинска загуба в новата си зала " Литър Сизърс Арина " след 2:3 против Тампа Бей в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига. Никита Кучеров вкара два пъти за гостите, в това число и победното попадение в 1:47 минута на третата част.

Кучеров, който към този момент има седем гола през акцията, стана едвам четвъртият състезател, който се разписва в първите шест мача от сезона в последните 30 години. Преди това с сходно достижение се отличиха Марио Лемьо (Питсбърг, 1992), Стийв Айзерман (Детройт, 1988) и Кийт Ткачук (Сейнт Луис, 2008).

Вратарят Андрей Василевски направи 29 спасявания за четвъртия следващ триумф на Тампа Бей, с който тимът оглави класирането в лигата, като пръв доближи до двуцифрен актив от 10 точки.

Джъстън Абделкейдър приключи с гол и асистенция за Детройт, който позволи второ проваляне в акцията и остана с актив от 8 точки.